• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Pojazdy użytkowników S50, S51, S53, S70 v
« Wstecz 1 … 8 9 10 11 12 … 28 Dalej »
Simson Enduro 60/4 SM by maykee

Simson Enduro 60/4 SM by maykee

Strony (13): 1 2 3 4 5 … 13 Dalej »
Idź do strony 
maykee Offline

Doświadczony


Postów: 122
Reputacja: 5
#1
17.07.2010, 00:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.08.2013, 10:12 przez maykee.)
Siema wszystkim. Chcę wam pokazać mojego Simka Enduro zakupionego w kwietniu tego roku po ośmiu miesiącach poszukiwań. Rok produkcji to 1989, jest to wersja S51/1 E2 z elektronicznym zapłonem. Miał on za sobą remont silnika i malowanie. Zaraz po kupnie został dokładnie wymyty Biggrin i zrobiłem drobną kosmetykę jak pomalowanie błotnika z tyłu. Po kilku dniach zdecydowałem się, że zrobię go od nowa po swojemu. Tak więc zaczęło się...

Przednie zawieszenie rozebrałem, i włożyłem nowe sprężyny + nowy olej i uszczelniacze. Poprawiłem błotnik, żeby był wyżej nad kołem i założyłem nowe kierunkowskazy. Przy tej okazji looknąłem do cylka i pod pokrywy. Tuleja lusterko, pięknie dotarta, ale koszyczek sprzęgłowy z zębatką były jak żyletki. No ale postanowiłem, że sezon mają wytrzymać ;p

Po jakimś miesiącu Simek dostał nowy lakier na ramę - czarny połysk, oraz na bak i na boczki - perłowy. Przy składaniu, każda śrubka szła nowa. Do tyłu trafił nowy błotnik, lampa i kierunki. Naprawiłem skrzywione stopki i cewka powędrowała pod bak. No i tak jeździłem sobie, aż do momentu, gdy przesadziłem z manetka gazu i Simson odmawiał współpracy przy jeździe :zły:

No, ale po dwóch dniach namysłu silnik trafił na stół garażowy i zaczął pokazywać swoje bolączki: padnięte pierścionki, zużyte do granic łożyska, wytarty wałek sprzęgłowy, przetarta dźwignia sprzęgła w karterze, koszyk i zębatka na wykończeniu itp. Następnego dnia kupione były już łożyska Fag C3 na cały silnik i złożyłem zamówienie na reszte części. Kiedy doszła paczka from Stazet wziąłem się za składanie wszystkiego do kupy. Obecnie kartery złożone już na gorąco bez silikonu Biggrin Silnik czeka na osprzęt i włożenie spowrotem do ramy bp

Zdjęcia na BP: http://www.bikepics.com/members/maykee_95/89s51enduro/

Oczywiście obecna postać wizualna nie jest jeszcze efektem końcowym. W miare prac będę dodawać nowe foto i aktualizować temat Biggrin

Zapraszam do oceniania i komentowania Wink


My Simson S51 Enduro:

http://www.bikepics.com/members/maykee_95/
suchyelf1 Offline

Doświadczony


Postów: 247
Reputacja: 8
#2
17.07.2010, 10:12
Powodzenia w dalszych pracach Wink


>>>Mój Simek Cool

>>>GG: 4229712
Patryk Niedostępny

Weteran


Postów: 961
Reputacja: 14
#3
18.07.2010, 09:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.07.2010, 09:27 przez Patryk.)
Fajny Simson, szczególnie podoba mi sie ten kolorek. Czym go malowałeś?


                                  SimsoN S 125

      http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Simson/S_51/57494
maykee Offline

Doświadczony


Postów: 122
Reputacja: 5
#4
18.07.2010, 10:47
Kompresorem. Pistolecik lakierniczy i jazda ^^


My Simson S51 Enduro:

http://www.bikepics.com/members/maykee_95/
Miras Offline

Zaawansowany


Postów: 300
Reputacja: 1
#5
18.07.2010, 13:27
Fajny simek Biggrin


Aprilia sr50 forever Biggrin
donpumbaa Offline

Doświadczony


Postów: 100
Reputacja: 1
#6
18.07.2010, 13:31
Ładny kolorekSmile sim niezły ;p pozdroSmile


Simsony.info Bijaaacz !


Ostatni raz Hip-Hop zmienił moje życie


Capri Anderson, Skyla Paige <3
Pata Offline

Simsoniara


Postów: 279
Reputacja: 6
#7
18.07.2010, 13:46
Simson ładny bo doprowadzony do ładnego stanu <brawo>

Ale jak to jest enduro to nie za bardzo mi pasuje ta kopka (nie sugeruje żebyś jej zmieniał ) po prostu mi się nie podoba (nie pasuje) ale pewnie Tobie się podoba i jest funkcjonalna i tak ma byc Smile
Te kierunkowskazy to czarne ?? :/

Podsumowująć simek super odpicowany Biggrin tak trzymaj .


"Pal gumę , a nie duszę "

Simek pj: http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Sims...uro/105669
Staram się pomagać

Diabeł tkwi w szczegółach
maykee Offline

Doświadczony


Postów: 122
Reputacja: 5
#8
18.07.2010, 14:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.11.2010, 20:28 przez maykee.)
Kopka taka była, frez i chrom ma ładny więc nie będę jej tykał. Klosze do kierunków założę białe, ale to jak będzie jakiś większy przypływ gotówki, bo przy okazji kupię sobie jeszcze kilka części.

Dzięki za wszystkie opinie i ciesze się, że wam się podoba Smile

Edit: Silnik od środy siedzi w ramie. Pierścionki już dotarte więc może nagram jakiś filmik Biggrin. Aktualne zdjęcia: http://www.bikepics.com/members/maykee_95/89s51enduro/

Komentujcie i oceniajcie !! Wink


My Simson S51 Enduro:

http://www.bikepics.com/members/maykee_95/
maykee Offline

Doświadczony


Postów: 122
Reputacja: 5
#9
26.08.2010, 22:49
Zapraszam na BP do oceniania nowych prac ;P

Polerka i zegary. Pomalutku zbieram kase na projekt zimowy Smile


My Simson S51 Enduro:

http://www.bikepics.com/members/maykee_95/
Bandi Niedostępny

ZŁOM ROKU .!


Postów: 240
Reputacja: 7
#10
27.08.2010, 09:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.08.2010, 09:50 przez Bandi.)
Ładnie wygląda taki oryginalny s51 enduro.Widze że licznik z przedniego koła napędzany.Co będzie w projekcie zimowym ?

Bandi.


maykee Offline

Doświadczony


Postów: 122
Reputacja: 5
#11
28.08.2010, 13:49
Nowe zegarynki, lampa na przodzie, błotnik, mała zmiana konstrukcji tyłu, malowanie kół i kilka niespodzianek, na które poczekać warto Biggrin


My Simson S51 Enduro:

http://www.bikepics.com/members/maykee_95/
Bandi Niedostępny

ZŁOM ROKU .!


Postów: 240
Reputacja: 7
#12
29.08.2010, 16:59
Jaka lampa ? Podginanie też będzie ?Jak tak to będzie znowu wieś. Malowanie kół ? Moim zdaniem kół nie warto malować bo oszpeci.Lepiej wypolerować.Co jeszcze masz na myśli ?

Bandi.


bombi3d5 Offline

Doświadczony


Postów: 222
Reputacja: 0
#13
30.08.2010, 18:22
Gdzie kupiłeś taki kask??


KaPsEl Offline

Doświadczony


Postów: 227
Reputacja: 3
#14
31.08.2010, 11:44
Piękny siemk ten kolor jest zaje***ty


(21.12.2011, 21:25 )pypu1994 napisał(a):
(21.12.2011, 20:34 )bartekS51b napisał(a): na tym pierwszym silniku simek leci mi okolo 75km/h
a w tej bajce były smokiSzczerbol
HAHAHA Kocham TO FORUM!!

SR-KA
S-50
Lazer Offline

Weteran


Postów: 692
Reputacja: 23
#15
02.09.2010, 16:50
Simek fajny ale popieram Bandiego Wink

Bombi3d5 to jest normalny crossowy kask i kupił sobie do niego włosy...


Potrzebujesz pomocy? Pisz zawsze chętnie pomogę Smile

Strony (13): 1 2 3 4 5 … 13 Dalej »
Idź do strony 


  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mój Simson S51 Enduro do konkursu d.dubiela06 0 110 27.02.2026, 22:45
Ostatni post: d.dubiela06
  Simson S51/1 Enduro by Rick114 Rysiek114 0 105 27.02.2026, 16:08
Ostatni post: Rysiek114
  Simson S51 Enduro 85/4 Barikit by Karol BoBxKarol 72 5,498 18.02.2026, 20:47
Ostatni post: Mentos95
  Simson S51 Enduro Kacperr 7 560 16.02.2026, 22:49
Ostatni post: Kacperr
  Simson S51/1 Comfort /// Simson S53 Enduro Rado9990 37 15,060 28.11.2025, 08:22
Ostatni post: Reader

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa