• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Awarie v
« Wstecz 1 … 25 26 27 28 29 … 141 Dalej »
Simson nie chce odpalać po rozgrzaniu

Wątek zamknięty 
Simson nie chce odpalać po rozgrzaniu

Strony (2): 1 2 Dalej »
szumanek Offline

Wtajemniczony


Postów: 32
Reputacja: 0
#1
01.05.2018, 09:48
Hejo.Od kiedy kupiłem simsona to stale z nim są jakieś problemy.A miał to byc niezawodny motorower.Zaczynając że musiałem zrobić kapitalke silnika,potem wymienić całą instalacje elektro.Wszystko to robił mi mechas simsonów.Dodam że po dziś dzień moto nie ładuje mi aku Sad Następnie kupiłem i założyłem gaźnik który początkowo się spisywał,lecz potem zaczeły się kłopoty.

Teraz jestem zmuszony odpalać simsona zawsze na pych gdy jest ciepły.
Nie znam się ale myślę że jest to wina zapłonu,bo po wymianie na stary gaźnik jest to samo.

Proszę pomóżcie jakoś bo sam,na temat simsonów nie zbyt się znam.
Czytałem tu że to może być wina kondensatora że od malucha wymienić.

Sam już nie wiem.Mój simson to s51 enduro,poj 50,zwykły zapłon.


IFA_1988 Offline

Ekspert

Postów: 1,048
Reputacja: 56
#2
01.05.2018, 12:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.05.2018, 13:10 przez IFA_1988.)
szumanek napisał(a):A miał to byc niezawodny motorower.
Bo w sumie jest, pod warunkiem że jest odpowiednio poskładany z odpowiednich części.

szumanek napisał(a):Zaczynając że musiałem zrobić kapitalke silnika,potem wymienić całą instalacje elektro.
Może trafiłeś na nieuczciwego sprzedawcę.

Ja bym zaczął od założenia kondensatora od Malucha. Wepnij go pomiędzy masę a wyjście (1) cewki zapłonowej (tej pod bakiem), albo pomiędzy masę a styk (2) stacyjki.

Drugim podejrzanym są cewki zapłonowe (obie) w których po nagrzaniu ginie ciągłość przewodu albo coś zaczyna zwierać.

szumanek napisał(a):Dodam że po dziś dzień moto nie ładuje mi aku
To jest też do ogarnięcia. Na razie niczego nie kupuj.
Rozumiem że masz instalacje 6V?
Iskrownik to oryginał czy współczesny zamiennik?

No i pytaj na forum zanim coś kupisz (oprócz kondensatora).
Pozdrawiam.


Simson3k Offline

Doświadczony


Postów: 161
Reputacja: 1
#3
01.05.2018, 12:19
Objawem słabego odpalania na ciepłym silniku jest kondensator. Dzisiejsze zamienniki nawet nowe nie spełniają swojej roli. Wyjmij ten ze statora ,i załóż w schowku od malucha. Efekt gwarantowany. Co do ładowania to musimy wiedzieć jaką masz instalację. Przy 6V jest tyrystor natomiast przy 12V ładowanie dwupołówkowe na mostku Graetza plus Elba.


szumanek Offline

Wtajemniczony


Postów: 32
Reputacja: 0
#4
01.05.2018, 18:52
Właśnię zapomniałem podać Voltów.12 volt instalacja.
Pewnie wszystkie małe części to niemieckie zamienniki.
A może być coś z ustawieniem zapłonu platynek?
Mam nowe aku i za chuja nie ładuje.


IFA_1988 Offline

Ekspert

Postów: 1,048
Reputacja: 56
#5
01.05.2018, 20:28
Simson3k napisał(a):A może być coś z ustawieniem zapłonu platynek?
Tak czy inaczej musisz mieć poprawnie ustawiony zapłon żeby zacząć ustalać przyczynę awarii. Przerwa na przerywaczu 0.4 mm, wyprzedzenie 1.8 mm przed GMP.

Simson3k napisał(a):Mam nowe aku i za chuja nie ładuje.
Masz w nim ELBA-ę i mostek?
Masz dostęp do multimetru?
Ja bym zaczął od pomierzenia napięcia (na pracującym silniku) pomiędzy kablami szaro-czerwonym i czerwono-żółtym idących od iskrownika (cewki ładowania).


szumanek Offline

Wtajemniczony


Postów: 32
Reputacja: 0
#6
02.05.2018, 10:56
Ten kondensator może być nowy czy musi być używany z tamtej epoki?No to zacznę od niego.Jak załatwię to założę i zobaczymy co się będzie dziać.
A powiedz mi w którym miejscu znajdują się te dwie cewki zapłonowe?
Mam elbe i chyba mostek jest tak to az sie nie znam.
Wiem że mechas sprawdzał napiecie i widziałem na mierniku ponad 13 voltów.
Także prąd jest.Sam nie wiem.


IFA_1988 Offline

Ekspert

Postów: 1,048
Reputacja: 56
#7
02.05.2018, 11:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.05.2018, 11:19 przez IFA_1988.)
szumanek napisał(a):Ten kondensator może być nowy czy musi być używany z tamtej epoki?
Może być nowy, może być używany. Musi być tylko sprawny.

szumanek napisał(a):A powiedz mi w którym miejscu znajdują się te dwie cewki zapłonowe?

Jedna (generująca energię do zapłonu) jest w iskrowniku. Tej na razie nie ruszamy.

Druga cewka "butelkowa":
https://jackmotors.pl/old-timer/cewka-si...aign-id=19#
powinna być pod bakiem (ktoś mógł przełożyć do schowka).

szumanek napisał(a):Mam elbe i chyba mostek jest tak to az sie nie znam.

Najlepiej zrób wyraźne zdjęcia co masz w prawej części strony schowka (tam gdzie masz filtr powietrza).

szumanek napisał(a):Wiem że mechas sprawdzał napiecie i widziałem na mierniku ponad 13 voltów.
Także prąd jest.Sam nie wiem.
To będziesz musiał tak czy inaczej pomierzyć sam, te pomiary będą niezbędne przy ustalania przyczyny i naprawianiu.
Masz dostęp do multimetru?


Simson3k Offline

Doświadczony


Postów: 161
Reputacja: 1
#8
02.05.2018, 11:39
Najlepiej załóż od malucha.


szumanek Offline

Wtajemniczony


Postów: 32
Reputacja: 0
#9
02.05.2018, 16:24
No więc jestem w trakcie łatwienia tego kondensatora może ktoś bedzie mieć a jak nie to kupię w sklepie moto.

Coś foty nie chcą się załadować.Tam koło filtra jest elba oraz taka kostka z czterema pinami.
Mogę mieć miernik pożyczę od kuzaja.

Kurde fachowiec mi ten moto naprawiał a i tak nie ładuje.Tzn po naprawie jakas zwara sie stała i spaliło elbe.Mechas błąd naprawił a ja kupiłem nową elbę.A ładowania jak nie było tak nie ma.Lecz przy mnie sprawdzał miernikiem napięcie i było wporząku.


IFA_1988 Offline

Ekspert

Postów: 1,048
Reputacja: 56
#10
02.05.2018, 19:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.05.2018, 19:47 przez IFA_1988.)
szumanek napisał(a):Coś foty nie chcą się załadować.Tam koło filtra jest elba oraz taka kostka z czterema pinami.
Foty możesz spróbować dodać jako załącznik.
Ale jeśli nie masz modułu zapłonowego i EWR, to pewnie masz wersję S51/1 B1. Powinno to wyglądać mniej więcej jak na załączonym foto.
Pytanie czy nie masz sieczki w elektryce ( po to foty).

szumanek napisał(a):Tzn po naprawie jakas zwara sie stała i spaliło elbe.
ELBA-y najczęściej padają od jazdy bez akumulatora albo od gaszenia na wysokich obrotach.

szumanek napisał(a):A ładowania jak nie było tak nie ma.Lecz przy mnie sprawdzał miernikiem napięcie i było wporząku.

Może jest, tylko gdzieś prąd "ginie" i się ciągle rozładowuje (to się sprawdzi jak będzie miernik).
A jak naładujesz aku, to trzyma napięcie przynajmniej parę dni?


Załączone pliki Miniatury
   


szumanek Offline

Wtajemniczony


Postów: 32
Reputacja: 0
#11
02.05.2018, 21:07
To wygląda jak na załaczonym foto.Ponoć zwara stała sie od żarówki z kierunku lecz pamietam fakt jak bez aku jezdziłem dosłownie chwilę.Faktycznie żarówa tam się rozleciała sam widziałem.Jutro bedę miał miernik to jakoś sprawdzę te napiecie.Jak nałaaduję to trzyma aku z tydzień jak sporo jeżdże.
W ogólę to brak mi sił już na ten motorower.Stale coś a taka przyjemność z jazdy,byle chciał normalnie zapalać...


szumanek Offline

Wtajemniczony


Postów: 32
Reputacja: 0
#12
04.05.2018, 10:03
IFa pisałeś coś o styku 2 w stacyjce.Może wiesz który to dokładnie?


IFA_1988 Offline

Ekspert

Postów: 1,048
Reputacja: 56
#13
04.05.2018, 10:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.05.2018, 10:40 przez IFA_1988.)
Na spodzie stacyjki masz numery końcówek.
Końcówka (2) to ta bliżej spodu, (58) jest nad nią.
https://obrazki.elektroda.pl/1605680700_1339156495.jpg
Z końcówki (2) powinien wychodzić kabel brązowo-biały który idzie do końcówki (1) cewki zap.
Kondensatorem powinieneś się wpiąć do (1) albo do (2).


ryszard332a Offline

Nowicjusz


Postów: 5
Reputacja: 0
#14
04.05.2018, 21:58
Coś nie tak pewnie jest z silnikiem , ale póki jeździ to dobrze

_____________________________
szafy na broń


szumanek Offline

Wtajemniczony


Postów: 32
Reputacja: 0
#15
05.05.2018, 10:01
ryszard a co może być nie tak z silnikiem?myślę że ok jest.

Założyłem cewkę od malucha.lepiej odpala,lepiej pracuje podczas jazdy i postoju.lecz jeszcze czasem nie chce załapać.
Wygląda to tak że podczas kopnięcia silnik załapie obroty na 1 sekunde a potem uuuuuuuu gaśnie a dalsze początkowe kopnięcia są bez sensu.Dopiero tak po dłuższej chwili idzie kopnąć tak aby zatrybił.

Chyba cos gaznki pierdzieli sprawę.Jak jest zimny też za pięknie nie odpala i zawsze na ssaniu.
Mam nowy gaźnik 16N3-4.Spróbuję go zaraz wyregulować raz jeszcze według instrukcji.



Strony (2): 1 2 Dalej »


  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Simson S51 nie chce palić na zimnym silniku longi92 8 3,239 29.12.2021, 23:08
Ostatni post: Qwet
  Simson S51 - zgasł i nie chce zapalić bartek19933 21 5,718 25.10.2020, 17:38
Ostatni post: jaro5
  Simson traci moc po rozgrzaniu kamax672 6 1,841 22.06.2020, 23:48
Ostatni post: kamax672
  Simson 70/6m przerywa chce iść a nie może kuczyniak56 2 1,430 02.08.2019, 17:45
Ostatni post: Golibroda
  S51 electronic odcięcie po rozgrzaniu krakd 14 3,311 12.05.2019, 22:41
Ostatni post: krakd

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa