• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Awarie v
1 2 3 4 5 … 141 Dalej »
Simson nie potrafi przekroczyć 50 kmh

Simson nie potrafi przekroczyć 50 kmh

Snax Offline

Wtajemniczony


Postów: 22
Reputacja: 0
#1
21.06.2025, 11:06
Witam otóż mój simson jedzie tylko 49 i to na najwyższych możliwych obrotach więc musiałbym jeździć tak z 40 żeby go nie katować, pomoże ktoś?? no i moc to ma i zrywny jest a git by było jak by jechał te 60 a tak spokojnie to bym se 50 jechał, bo to trochę wstyd jak dziadek na skuterku wyprzedza porządną maszynę z NRD


MajkelS51 Offline

Wtajemniczony


Postów: 26
Reputacja: 1
#2
21.06.2025, 14:07
Jeśli dobrze pamiętam, to czasami zdarzały się wydechy / wkłady wyciszające wydech z 3 otworami i była to taka blokada. Wydech z 1 otworem był normalny. Jeśli ktoś wie o czymś takim to niech mnie poprawi, bo tak jak mówię, ręki nie dam sobie uciąć że istniało coś takiego.
Możesz też sprawdzić jakie są zamontowane przełożenia.


Snax Offline

Wtajemniczony


Postów: 22
Reputacja: 0
#3
21.06.2025, 23:28
No wydech raczej blokady nie ma bo mam od mza chyba że sie różni od oryginału i spowalnia go a przełożenia są prawidłowe z przodu 15z z tyłu 34z chyba że ze skrzynią jest coś nie tak ale tego sprawdzać za bardzo mi się nie chce i jest to mało prawdopodobne


twojstara1 Offline

Mentor


Postów: 1,845
Reputacja: 37
#4
24.06.2025, 20:58
Czyszczenie kolanka, sprawdzanie nagaru w oknie wydechowym.
Sprawdź czy nie masz zwężki w gaźniku i jakie ma dyszę główną, jaki wydech mza kupiłeś podrzuć link.
Na ile przed GMP masz zapłon ustawiony?


Snax Offline

Wtajemniczony


Postów: 22
Reputacja: 0
#5
27.06.2025, 14:33
no kolanko to czyściutkie musi być! bo to nowy wydech a poza tym sprawdzałem już kiedyś czy smoły żadnej tam nie ma no i jest czyściusieńko a w miesiąc to raczej by tam sie nic nowego nie pojawiło
w gaźniku by nic nie było, bo to jest git gaźnik dokładniej amal 19 a jaka dysza to pewny nie jestemtak samo jaki wydech był zakupiony bo to tate kiedyś kupił
z zapłonem to samo pewności nie mam


twojstara1 Offline

Mentor


Postów: 1,845
Reputacja: 37
#6
27.06.2025, 22:16
Po pierwsze czy założyłeś gaźnik 19mm średnicy do oryginalnego króćca 16mm? Jeśli tak to będzie go trudno wystroić.
W dodatku wielkość dyszy jest bardzo ważna. Ustawienie zapłonu też.
Masz oryginalną zębatkę?


Snax Offline

Wtajemniczony


Postów: 22
Reputacja: 0
#7
27.06.2025, 23:55
Kolega ma amala 19 i mu działa więc mi też działać powinien, zebatki oryginał są


twojstara1 Offline

Mentor


Postów: 1,845
Reputacja: 37
#8
29.06.2025, 16:56
Najłatwiej i najtaniej będzie kupić wydech ze szczytem doładowania na 9500 od Płatka. U mnie w serii 50cm3 prędkość wzrosła o 18km/h


Snax Offline

Wtajemniczony


Postów: 22
Reputacja: 0
#9
05.07.2025, 22:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.07.2025, 22:23 przez Snax.)
a więc powracam do tego poważnego tematu, chciałbym sie dowiedzieć również dlaczego czasem simsonek potrafi zgasnąć i odpalić tylko kiedy dam gaz do oporu a że dam gaz do oporu to nic ponieważ nie wchodzi on na obroty, oj trzyma sie takich średnich a gdy gaz zostaje puszczony to gaśnie ale po chwili to ustaje i nawet da sie jezdzic nim , mam też inną sprawę, otóż po tym gdy silnik jest już nagrzany to nie trzyma obrotów i gorzej sie wkręca, a na letko zimniejszym silniku chodzi git


twojstara1 Offline

Mentor


Postów: 1,845
Reputacja: 37
#10
06.07.2025, 22:41
Przecież pisałeś że u kolegi wszystko działa dobrze na gaźniku 19mm pod kruciec 16mm. Dowiedz się jakie ma dyszę wszystkie 3, jak ustawioną iglicę jak pływak i jak śrubę od mieszanki.


Snax Offline

Wtajemniczony


Postów: 22
Reputacja: 0
#11
08.07.2025, 23:12
wystarczyło ustawic śrubę od mieszanki





  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa