• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Pojazdy użytkowników S50, S51, S53, S70 v
1 2 3 4 5 … 28 Dalej »
Simson S51 110ccm

Simson S51 110ccm

adambjj1 Offline

Nowicjusz


Postów: 3
Reputacja: 0
#1
24.02.2026, 11:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.02.2026, 11:52 przez adambjj1. Powód edycji: Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem Simsona którego "zbudowałem" z moim tatą. Od najmłodszych lat Tata zaczepi )
Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem Simsona którego "zbudowałem" z moim tatą. Od najmłodszych lat Tata zaszczepił we mnie miłość do tych maszyn ponieważ kupę lat naprawiał i sprzedawał simsony dając im drugie życie, a ja bywałem jego małym pomocnikiem. W końcu człowiek dorósł i mógł sprawić sobie sprzęt który zawsze chciał mieć. Kupiliśmy bazę i zaczęliśmy powoli pracę nad projektem. Niestety nie byłem zadowolony z silnika ponieważ 50 czy 70ccm nie robi specjalnie wrażenia, dlatego padła decyzja żeby zrobić coś mocniejszego, ale to już wykraczało poza umiejętności mojego Taty nie mówiąc już o mnie 😁. Nowe serduszko do Simsona zrobił Chylo Racing o pojemności 110ccm i hamownia pokazała coś w okolicach 17KM idealnie żeby już pojeździć, a nie wyżyłować silnika i tak właśnie powstała moja maszyna .
[Obrazek: IMG-20260224-101434.jpg]
[Obrazek: IMG-20260224-101626.jpg]
[/url][Obrazek: IMG-20260224-101740.jpg]
[url=https://ibb.co/jvrLykND]


twojstara1 Offline

Mentor


Postów: 1,845
Reputacja: 37
#2
24.02.2026, 15:13
Z wymiarów tłoka i skoku korby wynika że to jest 106cm3.
A druga sprawa 17KM..... jeśli ważysz 80kg to w pozycji wyprostowanej powinieneś osiągać powtarzalne GPS 115-120km/h


adambjj1 Offline

Nowicjusz


Postów: 3
Reputacja: 0
#3
28.02.2026, 12:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.02.2026, 13:42 przez adambjj1.)
(24.02.2026, 15:13 )twojstara1 napisał(a): Z wymiarów tłoka i skoku korby wynika że to jest 106cm3.
A druga sprawa 17KM..... jeśli ważysz 80kg to w pozycji wyprostowanej powinieneś osiągać powtarzalne GPS 115-120km/h

Silnik był sprawdzany na hamowni która pokazała około 17km . Jak gdzieś odnajdę kartkę to podeślę 🫡.
A jeżeli chodzi o pojemność to nie jestem znawcą ale standardowa wartość to 110ccm





  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa