• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Awarie v
« Wstecz 1 … 20 21 22 23 24 … 141 Dalej »
Simson S51 dławienie podczas jazdy

Simson S51 dławienie podczas jazdy

jasnow7 Offline

Wtajemniczony


Postów: 35
Reputacja: 0
#1
17.10.2018, 11:00
Witam
Na początku chcę zaznaczyć ze jestem tu nowy i zaczynam swoją przygodę z simson, a teraz do rzeczy:
mój problem to dławienie się simsona podczas jazdy jazda praktycznie nie możliwa na postoju wszsytko pracuje dobrze wchodzi na oborty jednak podczas jazdy dusi się nie można jechać proszę o pomoc co może być przyczyną?


POMOGŁEM ZOSTAW PLUSIKA Biggrin[/color]
Golibroda Offline

Weteran


Postów: 827
Reputacja: 35
#2
17.10.2018, 13:29
Proponowałbym podniesienie iglicy lub wyregulowanie zapłonu.


jasnow7 Offline

Wtajemniczony


Postów: 35
Reputacja: 0
#3
17.10.2018, 18:22
możesz napisać coś wiecej na temat wyregulowania zapłonu?


Mechanik Offline

Wprawiony


Postów: 93
Reputacja: 4
#4
18.10.2018, 00:20
Platyny czy elektronik? Było coś kombinowane w nim? jakieś cylindry gaźnik?


jasnow7 Offline

Wtajemniczony


Postów: 35
Reputacja: 0
#5
18.10.2018, 12:53
elektronik nic nie było ruszane po za tym że ostatnio wymieniona była cewka oraz czyściłem gaźnik próbowałem wymianę świec ale to nic nie zmienia.


Mechanik Offline

Wprawiony


Postów: 93
Reputacja: 4
#6
21.10.2018, 15:43
https://youtu.be/RckMEOCD_GM tu masz wszystko ładnie opisane o regulacji zapłonu.


motocykle_123 Offline

Początkujący


Postów: 10
Reputacja: 0
#7
21.10.2018, 18:32
Może coś przy gaźniku źle zrobiłeś jak czyściłeś


jasnow7 Offline

Wtajemniczony


Postów: 35
Reputacja: 0
#8
23.10.2018, 12:18
gaźnik sprawdzałem jest ok muszę sprawdzić zapłon chyba że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł co boli simsona ?


Mechanik Offline

Wprawiony


Postów: 93
Reputacja: 4
#9
23.10.2018, 22:57
Spotkał mnie ostatnio podobny problem, wtedy był winny gaźnik, a jak remont robiłem to zapłon innej opcji nie ma. Ja jak wziąłem dobry gaźnik na podmiane 16n3-4 to dalej problem występował. Dopiero na amalu u mnie zaczął pracować. Swoją drogą polecam, najlepszy gaźnik do Simsona w swojej cenie.


jasnow7 Offline

Wtajemniczony


Postów: 35
Reputacja: 0
#10
29.10.2018, 18:20
kolega ostatnio stwierdził ze to przez stare paliwo które było sezon nie używane w baku że się odstało i nie spełnia swoich właściwości przerabiał to któś? pomoże ktoś czy jest to możliwe?


kacper-102 Offline

Doświadczony


Postów: 142
Reputacja: 1
#11
31.10.2018, 21:55
Paliwo się starzeje! Traci swoje właściwości tez może być.


jaro5 Offline

Moderator

Postów: 3,567
Reputacja: 97
#12
01.11.2018, 07:39
Sprawdź bez gumy łączącej gaźnik z filtrem.


pomiar mocy hamownia 70/6m https://www.youtube.com/watch?v=T680V705TWU
drag race https://www.youtube.com/watch?v=M2HFExKamVw
Simson enduro temat; http://simsony.info/Thread-Simson-S51-en...eaktywacja
Motorynka temat; http://simsony.info/Thread-Projekt-z-sil...ek-by-jaro
jasnow7 Offline

Wtajemniczony


Postów: 35
Reputacja: 0
#13
11.11.2018, 21:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.11.2018, 22:01 przez jasnow7.)
sprawdzałem bez tej gumy nic to nie zmienia możesz napisać co jeszcze przydałoby się sprawdzić i gdzie szukać rozwiązania? gaźnik i zapłon wydaje się być w porządku na luzie pracuje bez zarzutu podczas jazdy kiedy max do połowy daje gazu pracuje prawidłowo powyzej połowy zaczyna sie dławić.


olo56 Offline

Nowicjusz


Postów: 3
Reputacja: 0
#14
15.02.2019, 19:49
Nie dawno walczyłem z tym samym problemem tylko w platynach i wyszlo ze zaplon miałem lekko przestawiony


adasiek1111 Offline

Doświadczony


Postów: 103
Reputacja: 1
#15
16.02.2019, 23:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.02.2019, 23:57 przez adasiek1111.)
Sproboj regulacji iglica

Co do paliwa jesli bylo go malo moglo by tak byc jednak przy poziomie powyzej polowy zbiornika watpie. Zostawiam co rok prawie pelny i nie mam problemow.





  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Szum podczas włączonych świateł spod Magneto Misiek49 3 257 16.05.2025, 00:30
Ostatni post: IFA_1988
  Stukanie podczas wciskania sprzęgła Diablo 7 1,440 26.02.2023, 16:45
Ostatni post: Diablo
  Światła podczas korzystania z akumulatora nie działają WHYCY 1 1,120 27.05.2022, 15:48
Ostatni post: IFA_1988
  SIMSON SR50 Elektronic - Gasnie podczas gazdy na duzych obrotach matthew3212 21 5,475 22.06.2021, 21:55
Ostatni post: matthew3212
  simson problem podczas jazdy Harssz 4 1,457 10.05.2021, 07:49
Ostatni post: Qwet

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa