• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Dyskusje v
« Wstecz 1 … 34 35 36 37 38 … 221 Dalej »
Simson S51 enduro pierwsza wersja

Simson S51 enduro pierwsza wersja

Strony (2): 1 2 Dalej »
Korbacz Offline

Wtajemniczony


Postów: 23
Reputacja: 0
#1
27.07.2018, 23:21
Witam
Wujek mojego kolegi posiada Simsona enduro 4b z tego co mówił to jest to jakaś tam pierwsza wersja ale nie wiem ile w tym prawdy. Jest opcja żebym go kupił stan lakieru jest baaaardzo dobry i nie pordzewiały wszystko proste itd ale cylinder i wał wymagają naprawy dodatkowo zbity jest klosz jednego kierunkowskazu i urwana klamka hamulca tak pozatym wszystko jest oryginalne w 1000% oprócz przedniej opony która jest od MZ
Ale tak to jest git maszyna i posiada dokumenty
Co prawda jest niezarejestrowany lecz posiada wszystkie dokumenty na dziadka który nie żyje a ten wujek boi się że jak zaniesie kwity, akt zgonu itd do urzędu to się boi że jest zadłużony bo nie opłacany itd czy jest taka możliwość ? Bo jeśli uda mu się zarejestrować to mogę go odkupić za 500 zł. Dodatkowo Simson jest w rodzinie od fabryki i ja byłbym drugim właścicielem . Opłaca się go przywrócić do życia ? Myślę że z 1000 bym włożył i by chodził jak zegarek z góry dzięki !


Romet ogar 200 '86
Romet kadet '88
Romet pony m2 '??
Romet 50 T-1 '81
Golibroda Offline

Weteran


Postów: 827
Reputacja: 35
#2
28.07.2018, 14:41
Opłaca.


HaXbOx Offline

Mentor


Postów: 1,384
Reputacja: 17
#3
29.07.2018, 09:06
Jak najbardziej,byle odgrzebać sprawę z papierami Wink


04.04.2013-17.08.2016 87 Simson S51 B1-4
13.01.2016-01.12.2016 '81 Simson S51 N
16.01.2017- '82 Simson S51 B1-4/S51E
19.09.2016 '93 KAWASAKI KDX 125

Korbacz Offline

Wtajemniczony


Postów: 23
Reputacja: 0
#4
29.07.2018, 10:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.07.2018, 10:44 przez Korbacz.)
Jeśli ogarnie papiery.... to będę w niebie. Simson od 20 lat stoi nie używany... Myślę że dobry remont generalny silnika na sam początek, co do wizualki to samo mycie karcherem przywróci mu życie Biggrin

A co z tą "pierwszą wersją " ma to jakiś sens ?


Romet ogar 200 '86
Romet kadet '88
Romet pony m2 '??
Romet 50 T-1 '81
HoeronixHD Offline

Moderator

Postów: 1,936
Reputacja: 30
#5
29.07.2018, 14:13
No właśnie nie wiadomo, może chodzi o jeden z pierwszych roczników? Jakbyś wrzucił zdjęcią to ocenimy czy to prawdziwe enduro


Korbacz Offline

Wtajemniczony


Postów: 23
Reputacja: 0
#6
29.07.2018, 14:19
Tak to prawdziwe enduro.. Kur%a mogłem luknąć numer ramy to by było wiadomo. A w simkach jest jak w rometach ? że 2 pierwsze cyfry to rocznik ?
Kolor zielony metalic
Wydech górny
Wzmocnienia ramy
Wysoki błotnik przedni
Prędkościomierz (Urwany :p)
I same naklejki o tym mówią
I czy w endurkach były zapłony elektroniczne ? i jakie były instalacje elektryczne ?


btw. Ciągle mi się śni ten simsonek <3
Jak on nie ogarnie papierologii to nie wiem co zrobię :p chyba go ukradnę :/


Romet ogar 200 '86
Romet kadet '88
Romet pony m2 '??
Romet 50 T-1 '81
HoeronixHD Offline

Moderator

Postów: 1,936
Reputacja: 30
#7
29.07.2018, 14:24
Były zapłony zarówno mechaniczne jak i elektroniczne, co do rocznika po numerach to nic mi nie wiadomo.


Frugas09 Offline

Doświadczony


Postów: 125
Reputacja: 1
#8
29.07.2018, 14:29
Masz rocznik obok na tabliczce bodajże bauhjahr.


Pomogłem? Zostaw +!
Korbacz Offline

Wtajemniczony


Postów: 23
Reputacja: 0
#9
29.07.2018, 14:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.07.2018, 14:51 przez Korbacz.)
lul
Na simsonach są tabliczki ?

Myślę że z pierwszą wersją chodziło mu o to że to S51, a nie S51/1


Romet ogar 200 '86
Romet kadet '88
Romet pony m2 '??
Romet 50 T-1 '81
IFA_1988 Offline

Ekspert

Postów: 1,048
Reputacja: 56
#10
29.07.2018, 16:46
Korbacz napisał(a):Na simsonach są tabliczki ?
Tak, na główce ramy.

Korbacz napisał(a):i jakie były instalacje elektryczne ?
W s51 ( produkowane przed 89r) były zawsze 6V w wersjach:
- zapłon electronic (i światła 35W), instalacja jak w wersji B2 (electronic)
- zapłon z przerywaczem (i światła 25W), instalacja jak w wersji N

W s51/1 ( produkowane po 89r) były najczęściej 12V i lampą HS-1, ale były chyba też 6V.

Korbacz napisał(a):I same naklejki o tym mówią
Naklejki mogą być nowe/nieoryginalne, zwłaszcza jeśli był malowany.

Najwięcej moim zdaniem powie ucho przy główce ramy do mocowanie wzmocnień i tabliczka.


Korbacz Offline

Wtajemniczony


Postów: 23
Reputacja: 0
#11
29.07.2018, 22:28
Nie nie był malowany nic w nim nie było wymieniane, wszystko jest takie jak wyszło z fabryki oprócz jednej opony. Ahhhh marzenie. Od 20 la stoi i się kurzy - według historii stracił kompresję i wtedy dziadek zdjął cylinder, a że kupił sobie samochód to nie było czasu pieniędzy i sensu go naprawiać, kilka lat później niestety dziadek zmarł i tak od 12 lat motorek stoi nie opłacany, stąd strach przed rejestracją tego zabytka ... Piękna historia tego motoroweru tym bardziej że na pewno przez dziadka nie był katowany. Jego syn już dawno chciał go sprzedać za grosze.... Ciekawe w jakie ręce by wpadł. U mnie ma zapewnione miejsce w ogrzewanym garażu i kompleksowa odnowa do stanu idealnego na najlepszych częściach. Moim zdaniem takie zabytki powinno się szanować i odnawiać, nie tuningować, nie katować, tylko doprowadzić do jak najlepszego stanu i okazyjnie przepalać Biggrin


Romet ogar 200 '86
Romet kadet '88
Romet pony m2 '??
Romet 50 T-1 '81
Paul S. Offline

Zaawansowany


Postów: 498
Reputacja: 15
#12
29.07.2018, 23:17
Niektóre wersje enduro nie miały kierunkowskazów ani stacyjki. Ale były też takie jak normalne S51 instalacja 12v elektronik z kierunkowskazami Elba i całym osprzętem.


IFA_1988 Offline

Ekspert

Postów: 1,048
Reputacja: 56
#13
30.07.2018, 00:04
Paul S napisał(a):Niektóre wersje enduro nie miały kierunkowskazów ani stacyjki.
No, to były właśnie te S51 z instalacją jak w N.

Korbacz napisał(a):Nie nie był malowany
Z tego co się orientuję, żadna wersja nie była fabrycznie malowana na zielony metalic.


Paul S. Offline

Zaawansowany


Postów: 498
Reputacja: 15
#14
30.07.2018, 01:01
Te modele były oznaczone S51 E/4 były modelami Enduro uterenowionymi na elektryce i zastosowaniu s51n


Korbacz Offline

Wtajemniczony


Postów: 23
Reputacja: 0
#15
30.07.2018, 09:55
No to może ktoś bak wymieniał, bo on NIGDY ale to nigdy nie był malowany. Dokładnie się nie orientuję co to za wersja, jak będzie kiedyś u mnie to będą zdjęcia. A jest możliwość 6V i kierunki ? W simsonach jestem zielony. Wiem tylko że zielony metalic jest najładniejszy i tyle.


Romet ogar 200 '86
Romet kadet '88
Romet pony m2 '??
Romet 50 T-1 '81

Strony (2): 1 2 Dalej »


  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Amortyzatory tył simson enduro Seweryn 19 1,513 06.02.2024, 21:39
Ostatni post: twojstara1
  Problem z długościami linek simson enduro Seweryn 2 458 20.01.2024, 15:54
Ostatni post: Leinad_DDR
  Tłumik, wydech Simson S51 Enduro ZenekBlachaS51 5 1,804 21.07.2020, 23:14
Ostatni post: ZenekBlachaS51
  Simson S51 wersja z zapłonem elektronicznym stachyop.pl@wp 4 1,238 30.03.2020, 16:29
Ostatni post: zRider
  Wzmocnienie ramy Simson enduro Repcer 1 2,002 28.04.2019, 09:52
Ostatni post: bomBer

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa