• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Elektryka v
1 2 3 4 5 … 57 Dalej »
Simson S53 - ładowanie

Simson S53 - ładowanie

fazerr19 Offline

Nowicjusz


Postów: 1
Reputacja: 0
#1
22.05.2026, 20:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.05.2026, 20:54 przez fazerr19.)
Witam, mam nietypowy problem z simsonem. Układ elektryczny jest z EWR i Elbą tylko tu mam włożony jakiś zamiennik Elby firmy Segu. Ogólnie nie było w nim ładowania po odpaleniu napięcie na akumulatorze spadało z 11,4V (trochę rozładowany akumulator) do 10V a po przygazowaniu nawet potrafiło spaść do 8V. Stator jest założony nowy. Napięcie z cewki ładowania wacha się między 15V a 50V AC w zależności od obrotów silnika. Odpiąłem EWR i Elbe i wstawiłem chiński regulator napięcia ponieważ tamte układy są stosunkowo drogie a nie chciałem ich kupować w ciemno bo może w czymś innym tkwi problem w związku z brakiem ładowania. 3 dni szukałem przyczyny na różne sposoby, odpinałem, podpinałem całą instalację z myślą że może coś robić gdzieś jakieś zwarcie i po jakimś czasie naglę napięcie przestało spadać, podładowałem akumulator na full do 13V. Po odpaleniu wacha się między 13,1V i 13,4V. Mówię sobie w końcu ładowanie znów działa, podłączyłem tak jak było Elbę i EWR i mówię bajka, napięcie po odpaleniu jest większe niż na zgaszony więc jest ok a że nie ma np. 14V czy 14.5V to pewnie dlatego że w Simsonach są ogólnie słabe te cewki i na cuda nie można liczyć. Ale tak dla pewności odpiąłem Elbe i EWR i tu dziwna sprawa bo kompletnie nic to nie zmieniło, napięcie dalej skaczę między 13,1V a 13,4V po zgaszeniu spada do 13V. Następnie odpinam + od akumulatora i zostaje tylko masa podpięta do akumulatora i to samo   Undecided . Ładowanie przez Wifi normalnie  Huh . Odpiąłem ten przewód masowy i napięcie wynosi prawie 13V a po przyłożeniu go do minusa akumulatora skaczę tak jak pisałem wyżej między 13,1V a 13,4V. Dołączam linki z krótkimi filmikami jak to wygląda i schemat mojej instalacji.
https://drive.google.com/file/d/1RR3xKrj...iMxVX/view
https://drive.google.com/file/d/14dPXFKm...tkz2r/view


Załączone pliki Miniatury
   


IFA_1988 Offline

Ekspert

Postów: 1,048
Reputacja: 56
#2
27.05.2026, 03:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.05.2026, 13:45 przez IFA_1988.)
Wydaje mi się że kable od miernika tworzą pętle (w środku której jest cewka WN) które "zbiera" zakłócenia i to napięcie się dodaje, miernik tego nie kompensuje.
Jak spleciesz kable i odsuniesz je od cewki to dalej problem występuje?





  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ładowanie 12V Diablo 9 416 18.04.2025, 08:46
Ostatni post: Diablo
  Zapłon Mvt Digital ładowanie akumulatora Dariusz2024 2 669 27.08.2024, 06:37
Ostatni post: Dariusz2024
  Ducati Energia ładowanie Skrecik1991 0 667 11.05.2024, 00:29
Ostatni post: Skrecik1991
  Ładowanie do simsona co zamiast elby Blusik 3 2,399 24.07.2019, 17:53
Ostatni post: adasiek1111
  Ducati energia bardzo słabe ładowanie krzychoopl09 3 2,903 08.08.2018, 14:20
Ostatni post: IFA_1988

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa