• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Awarie v
1 2 3 4 5 … 141 Dalej »
Simson sr50, szaleje bez ssania.

Simson sr50, szaleje bez ssania.

bartwilku Offline

Nowicjusz


Postów: 7
Reputacja: 0
#1
16.12.2024, 16:58
Cześć, odkupiłem ostatnio simka sr50 z 88 roku od wujka. Po wyczyszczeniu gaźnika z brudu, odpalił za trzecim razem po naprawdę długim postoju. Problemem jest to, że gdy się go odpali-wchodzi samoczynnie na obroty, raczej łapie lewe powietrze, ale tylko raczej, dlatego pytam tutaj, co może powodować takie dziwne zachowanie motoroweru. Dodam, że gdy nie jest w pełni dogrzany, pali od kopa, jednak trzeba dosłownie na chwilkę zaciągnąć ssanie, potem przez chwilę chodzi normalnie, i znów szaleje. Po mocniejszym dogrzaniu, potrafi strzelić w tłumik i sprawiać kłopoty przy odpalaniu, gdy ostygnie zaczyna znów odpalać. Poza tymi problemami, jedzie poprostu jak rakieta, wkręca się świetnie, i naprawdę dobrze się rozpędza. Tak więc - czy poza lewusem coś innego może powodować takie problemy? Dodam, że silnik był remontowany przez mojego tatę w 2015 roku, jednak nie zostały wymienione uszczelniacze-wszystko inne nówka, a od tego remontu przejechał może 500 kilometrów(przebieg= niecałe 11000km). Z góry dzięki za odpowiedź, pozdro.


BoBxKarol Offline

Zaawansowany


Postów: 495
Reputacja: 11
#2
16.12.2024, 18:33
Jeżeli strzela z tłumika to możliwe że zaplon trzeba ustawić. Jaki masz zamontowany?


S53 60/4
S51 80/5/3M Barikit & Koso
bartwilku Offline

Nowicjusz


Postów: 7
Reputacja: 0
#3
16.12.2024, 18:34
platynki 12v.


BoBxKarol Offline

Zaawansowany


Postów: 495
Reputacja: 11
#4
16.12.2024, 19:10
Sprawdz dokładnie zapłon, wyprzedzenie, przerwę na platynkach i czy iskra jest okej.


S53 60/4
S51 80/5/3M Barikit & Koso
twojstara1 Offline

Mentor


Postów: 1,845
Reputacja: 37
#5
17.12.2024, 00:13
Zgodnie z instrukcją ustaw śrubkę w gaźniku od mieszanki, jeszcze raz zobacz czy dobrze gaz odbija. Jak to nie pomorze to dwa simeringi na wale.


sprocket Offline

Wtajemniczony


Postów: 31
Reputacja: 0
#6
12.10.2025, 17:50
Nie w Simsonie ale Romecie gasł mi jak się rozgrzał. Wina leżała w cewce WN. Dostawała temperatury i iskra znikała, po 15 minutach jak ostygł ponownie działał.
Wymieniłem zapłon na CDI i problem zniknął.
Jak rozgrzany zgaśnie wykręć świecę i sprawdź czy jest iskra





  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nie chodzi bez ssania. bartwilku 10 723 28.12.2024, 19:50
Ostatni post: ChudyGarage
  Simson gaśnie na wolnych obrotach i po włączeniu ssania Piotrekk09 6 767 30.07.2024, 21:26
Ostatni post: HoeronixHD
  Wysokie obrototy bez ssania Krystianb 2 1,199 06.11.2020, 13:29
Ostatni post: Paul S.
  Simson S51 - Dźwigienka ssania odskakuje KiwiFSO 1 1,162 11.01.2019, 16:29
Ostatni post: Paul S.
  Simson nie ma siły bez ssania KsD 12 4,942 27.03.2017, 20:47
Ostatni post: KsD

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa