• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Awarie v
« Wstecz 1 … 11 12 13 14 15 … 141 Dalej »
Simson traci moc po rozgrzaniu

Simson traci moc po rozgrzaniu

kamax672 Offline

Wprawiony


Postów: 82
Reputacja: 0
#1
19.06.2020, 11:37
Simson po rozgrzaniu traci swoją moc. Przykładowo na zimnym silniku osiąga prędkość 60km/h na danym odcinku a po rozgrzaniu jedyne 50. Dodam że po rozgrzaniu zaczynają dzwonić pierścienie na odcinie każdego biegu- na luzie nie. Wcześniej tak nie było i nie mogę sobie poradzić. Chcę żeby stale miał dużo mocy. Wszystko stało się po ustawianiu zapłonu. Pali bez problemu na ostatniego freza. Świeca przewód cewka filtr kranik gaźnik platynki sprawdzone. Już nie mam siły. Zapłon jest bardzo wczesny bo chyba 5mm przed GMP. Powinno być 1.6 ale na takim źle chodził. Nowy komplet mza cylinder tłok 60cmm był montowany w zeszłym roku. Co to może być? Jak opóźnie zapłon to jest mułowaty. Pomocy!


bomBer Offline

Weteran


Postów: 935
Reputacja: 10
#2
20.06.2020, 11:40
Jak ci się udało ustawić zapłon 5mm przed GMP? Przecież tyle to się nie da zapłonu obrócić


adasiek185 Offline

Ekspert

Postów: 2,435
Reputacja: 177
#3
20.06.2020, 16:53
Da się Smile wywalasz ten język że statora i cofniesz o tyle. Mój też chodzi na podobnym ustawieniu. Nie wiem od czego zależy, na tym co powinno być ma muła


Uzyskałeś ode mnie pomoc? Kliknij plusa, to nie boli Smile
DDR power ;D
Moja suka ;*
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Simson/S_51/121348
"Boże, chroń nas przed diabłami w niebieskich mundurach, czającymi sie za rogiem"
Paul S. Offline

Zaawansowany


Postów: 498
Reputacja: 15
#4
21.06.2020, 06:37
Możliwe ,ze tłok puchnie po rozgrzaniu silnika i ma wtedy mniej mocy. Wszystko zależy od wykonania danego zestawu i późniejszego docierania.


kamax672 Offline

Wprawiony


Postów: 82
Reputacja: 0
#5
22.06.2020, 11:21
Dokładnie, usunąłem ten język i ustawiłem


HoeronixHD Offline

Moderator

Postów: 1,936
Reputacja: 30
#6
22.06.2020, 23:26
Mój tak ma po 20 kilometrach, ale jedzie tyle samo tylko jakby momentu mniej


kamax672 Offline

Wprawiony


Postów: 82
Reputacja: 0
#7
22.06.2020, 23:48
Tak też jest u mnie, czego wcześniej nie było. Czy tak już po prostu ma zostać? To chyba wiąże się z wymianą tłoka





  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Simson na ciepłym silniku traci moc slec21 3 1,938 18.09.2019, 09:07
Ostatni post: adasiek1111
  S51 electronic odcięcie po rozgrzaniu krakd 14 3,312 12.05.2019, 22:41
Ostatni post: krakd
  Problem po rozgrzaniu KsD 20 5,462 14.02.2019, 20:41
Ostatni post: ProMot
  Simson nie chce odpalać po rozgrzaniu szumanek 24 7,776 06.05.2018, 20:04
Ostatni post: jaro5
  zapłon elektronik po rozgrzaniu przestaje działać pawcia 14 6,220 18.03.2018, 21:34
Ostatni post: SimsonD

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa