• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Zadaj pytanie bez logowania v
1 2 3 4 5 … 8 Dalej »
Simson w uk.

Nowa odpowiedź 
Simson w uk.

Strony (2): 1 2 Dalej »
Mike77 Offline

Początkujący


Postów: 15
Reputacja: 0
#1
30.05.2026, 15:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.05.2026, 15:07 przez Mike77.)
Jestem tutaj nowy,więc witam wszystkich.Mieszkam w uk i znalazłem takie cudo do kupienia na ebay i wybieram się to obejrzeć.Miałem takie coś jakieś ponad 30 lat temu i kompletnie wypadlem z tematu.Odezwał się sentyment być może kryzys wieku średniego,dlatego wpadłem na pomysł żeby to kupić.Jak już pisałem jestem laikiem,więc bardzo bym prosił o jakąkolwiek pomoc!!!Mianowicie na co zwrócić uwagę przy kupowaniu,jak ocenić stan silnika i innych rzeczy,jaki to może być model itd.Przy okazji fajna jest historia tego simsona co jest dodane w opisie przy sprzedaży.Z góry wszystkim dziękuję i jeszcze raz bardzo proszę o pomoc.Michał.


Załączone pliki Miniatury
                       
                   



Mentos95 Offline

Doświadczony


Postów: 230
Reputacja: 4
#2
30.05.2026, 18:19
a więc tak
wersja: sr50/1 CE (jedna z najrzadszych) posiadająca m.i. rozrusznik
czy jest prosty tzn. czy koła są w jednej linii, czy go nie znosi podczas jazdy,
czy w silniku nie słychać dzwonienia oznaczającego zużyte pierścienie, natomiast jeżeli jest wycie to oznacza zużyty kosz sprzęgłowy
działanie rozruszniki ponieważ ten je st drogi
ładowania raczej miał nie będzie (wina bardzo psujliwego układu ładowania)
resztę muszą ci powiedzieć osoby bardziej siedzące w sr50


Simson s51/1 enduro 1990 Szczerbol  
W uszach szum w oczach łzy A na liczniku 63
     
Goodnight Offline

Ekspert

Postów: 733
Reputacja: 37
#3
30.05.2026, 19:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.05.2026, 19:36 przez Goodnight.)
Jest bardzo ładny. Zachowany w oryginale. Trochę trzeba dołożyć żeby zrobić go na 100% oryginał, dopóki jeszcze się da i są te części.

Fajna historia ale szkoda, że nie jest to egzemplarz z rynku UK. Miałby licznik w milach i wtedy to na prawdę rarytas bo pojechał tylko jeden kontener, kilkanaście sztuk.

Tu generalnie nie ma co oceniać i się znać. Jak masz pieniądze i garaż to lepszej okazji tam na miejscu nie znajdziesz.
Opłaty są, przegląd do września, tax zapłacić i można jeździć. Chyba, że mieszkasz w Londynie to nie pojeździsz przez ULEZ.


Lista części silnika 110 cm³
Mike77 Offline

Początkujący


Postów: 15
Reputacja: 0
#4
30.05.2026, 21:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.05.2026, 22:00 przez Mike77.)
Dzięki bardzo za odpowiedź.Co masz na myśli że trzeba dołożyć żeby był w 100 % jak oryginał.Co myślisz o cenie?Facet chce 3 tyś funtów.

(30.05.2026, 18:19 )Mentos95 napisał(a): a więc tak
wersja: sr50/1 CE (jedna z najrzadszych) posiadająca m.i. rozrusznik
czy jest prosty tzn. czy koła są w jednej linii, czy go nie znosi podczas jazdy,
czy w silniku nie słychać dzwonienia oznaczającego zużyte pierścienie, natomiast jeżeli jest wycie to oznacza zużyty kosz sprzęgłowy
działanie rozruszniki ponieważ ten je st drogi
ładowania raczej miał nie będzie (wina bardzo psujliwego układu ładowania)
resztę muszą ci powiedzieć osoby bardziej siedzące w sr50

(30.05.2026, 19:35 )Goodnight napisał(a): Jest bardzo ładny. Zachowany w oryginale. Trochę trzeba dołożyć żeby zrobić go na 100% oryginał, dopóki jeszcze się da i są te części.

Fajna historia ale szkoda, że nie jest to egzemplarz z rynku UK. Miałby licznik w milach i wtedy to na prawdę rarytas bo pojechał tylko jeden kontener, kilkanaście sztuk.

Tu generalnie nie ma co oceniać i się znać. Jak masz pieniądze i garaż to lepszej okazji tam na miejscu nie znajdziesz.
Opłaty są, przegląd do września, tax zapłacić i można jeździć. Chyba, że mieszkasz w Londynie to nie pojeździsz przez ULEZ.


Goodnight Offline

Ekspert

Postów: 733
Reputacja: 37
#5
30.05.2026, 22:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.05.2026, 22:38 przez Goodnight.)
Oglądałem to ogłoszenie. Myślę że da się utargować kilka stówek bo ciężko będzie mu to sprzedać.
Na pewno w tej wersji i kondycji taniej w Polsce nie kupisz. Teraz ze względu na transport i opłaty celne nie opłaci się tego importować ani eksportować.

Najdroższy będzie pokrowiec siedzenia. Ten oryginalny to wydatek 100-130 funtów.
Gaźnik, opony i dziesiątki innych drobiazgów które trzeba poprawić ale to już nie wyjdzie tak drogo.
Jak utargujesz 200-300 funtów to na pewno starczy żeby zrobić go na 100% fabryczny.


Lista części silnika 110 cm³
Mike77 Offline

Początkujący


Postów: 15
Reputacja: 0
#6
30.05.2026, 22:45
Liczę po cichu że za 2500 się uda go kupić.Gdzie można kupić takie oryginalne rzeczy o których piszesz?


Goodnight Offline

Ekspert

Postów: 733
Reputacja: 37
#7
31.05.2026, 09:31
(30.05.2026, 22:45 )Mike77 napisał(a): Gdzie można kupić takie oryginalne rzeczy o których piszesz?

W Niemczech od prywatnych ludzi i w Polsce od kolekcjonerów.
Jak kupisz i będziesz potrzebował to coś podpowiem.


Lista części silnika 110 cm³
Mike77 Offline

Początkujący


Postów: 15
Reputacja: 0
#8
31.05.2026, 10:08
A skąd mam wiedzieć czego potrzebuje,co jest oryginalne a co nie?


Goodnight Offline

Ekspert

Postów: 733
Reputacja: 37
#9
31.05.2026, 10:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.05.2026, 10:55 przez Goodnight.)
(31.05.2026, 10:08 )Mike77 napisał(a): A skąd mam wiedzieć czego potrzebuje,co jest oryginalne a co nie?

Od ludzi którzy się na tym znają, kolekcjonerów itp.
Ja mogę ze zdjęć zrobić taką listę

Są rzeczy, których kupić się nie da. Ta naklejka ta osłonie jest nie do zdobycia. Kolekcjoner za taką osłonę z fabrycznym lakierem i tą naklejką zapłaci 1500 zł.


Lista części silnika 110 cm³
Mike77 Offline

Początkujący


Postów: 15
Reputacja: 0
#10
31.05.2026, 16:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.05.2026, 18:06 przez Mike77.)
Kupiłem za 2600.Nie działa prędkościomierz,osłony gumowe amortyzatorów są do wymiany i coś hałasuje jak się go pcha na luzie.Pròbowalem ci wysłać filmik tego hałasu,ale nie za bardzo wiem jak.😀


Goodnight Offline

Ekspert

Postów: 733
Reputacja: 37
#11
31.05.2026, 18:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.06.2026, 12:00 przez Goodnight.)
Umieść film na google drive i wyślij mi link.

Jeżeli uszkodzona jest linka to można jeszcze kupić oryginał, one mają inne nakrętki niż dzisiejsze, znawca pozna.
Możliwe, że ślimak się wyrobił i trzeba go dopasować do linki.
Gumy na teleskopy Kowalit są bardzo dobre. Od razu uszczelniacze nowe i olej przy takiej wymianie.

Cena bardzo dobra. Taniej niż remont starego grata, nie wspominając o oryginalności.

To trzeba dokupić / wymienić żeby był 100% org:
- pokrowiec siedzenia
- opony
- dętki
- nakrętki do dętek
- oś przednia
- pudełko na żarówki
- pompka
- fajka
- gaźnik
- linka ssania
- linka sprzęgła
- wspornik rejestracji
- naklejki na osłonę
- pokrowiec na przekaźnik

- zdjąć boczną stopkę
- zdjąć trytytki z przewodów
- odwrócić akumulator


Lista części silnika 110 cm³
Mike77 Offline

Początkujący


Postów: 15
Reputacja: 0
#12
31.05.2026, 22:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.05.2026, 22:05 przez Mike77.)
(31.05.2026, 10:45 )Goodnight napisał(a):
(31.05.2026, 10:08 )Mike77 napisał(a): A skąd mam wiedzieć czego potrzebuje,co jest oryginalne a co nie?

Od ludzi którzy się na tym znają, kolekcjonerów itp.
Ja mogę ze zdjęć zrobić taką listę

Są rzeczy, których kupić się nie da. Ta naklejka ta osłonie jest nie do zdobycia. Kolekcjoner za taką osłonę z fabrycznym lakierem i tą naklejką zapłaci 1500 zł.

(31.05.2026, 18:28 )Goodnight napisał(a): Umieść film na google drive i wyślij mi link.

Jeżeli uszkodzona jest linka to można jeszcze kupić oryginał, one mają inne nakrętki niż dzisiejsze, znawca pozna.
Możliwe, że ślimak się wyrobił i trzeba go dopasować do linki.
Gumy na teleskopy Kowalit są bardzo dobre. Od razu uszczelniacze nowe i olej przy takiej wymianie.

Cena bardzo dobra. Taniej niż remont starego grata, nie wspominając o oryginalności.

To trzeba dokupić / wymienić żeby był 100% org:
- pokrowiec siedzenia
- opony
- dętki
- nakrętki do dętek
- oś przednia
- pudełko na żarówki
- pompka
- fajka
- kranik
- gaźnik
- linka ssania
- linka sprzęgła
- wspornik rejestracji
- naklejki na osłonę
- pokrowiec na przekaźnik

- zdjąć boczną stopkę
- zdjąć trytytki z przewodów
- odwrócić akumulator
https://drive.google.com/file/d/1zw5EVWn...p=drivesdk

(31.05.2026, 22:04 )Mike77 napisał(a):
(31.05.2026, 10:45 )Goodnight napisał(a):
(31.05.2026, 10:08 )Mike77 napisał(a): A skąd mam wiedzieć czego potrzebuje,co jest oryginalne a co nie?

Od ludzi którzy się na tym znają, kolekcjonerów itp.
Ja mogę ze zdjęć zrobić taką listę

Są rzeczy, których kupić się nie da. Ta naklejka ta osłonie jest nie do zdobycia. Kolekcjoner za taką osłonę z fabrycznym lakierem i tą naklejką zapłaci 1500 zł.

(31.05.2026, 18:28 )Goodnight napisał(a): Umieść film na google drive i wyślij mi link.

Jeżeli uszkodzona jest linka to można jeszcze kupić oryginał, one mają inne nakrętki niż dzisiejsze, znawca pozna.
Możliwe, że ślimak się wyrobił i trzeba go dopasować do linki.
Gumy na teleskopy Kowalit są bardzo dobre. Od razu uszczelniacze nowe i olej przy takiej wymianie.

Cena bardzo dobra. Taniej niż remont starego grata, nie wspominając o oryginalności.

To trzeba dokupić / wymienić żeby był 100% org:
- pokrowiec siedzenia
- opony
- dętki
- nakrętki do dętek
- oś przednia
- pudełko na żarówki
- pompka
- fajka
- kranik
- gaźnik
- linka ssania
- linka sprzęgła
- wspornik rejestracji
- naklejki na osłonę
- pokrowiec na przekaźnik

- zdjąć boczną stopkę
- zdjąć trytytki z przewodów
- odwrócić akumulator
https://drive.google.com/file/d/1zw5EVWn...p=drivesdk

Nie wiem jak Ty to zauważyłeś na tych zdjęciach,ale szacun i dzięki bardzo.


Goodnight Offline

Ekspert

Postów: 733
Reputacja: 37
#13
31.05.2026, 23:05
Musisz mi przydzielić dostęp do tego filmu. Ustaw dostęp dla osób które mają link do filmu


Lista części silnika 110 cm³
Mike77 Offline

Początkujący


Postów: 15
Reputacja: 0
#14
31.05.2026, 23:15
(31.05.2026, 23:05 )Goodnight napisał(a): Musisz mi przydzielić dostęp do tego filmu. Ustaw dostęp dla osób które mają link do filmu

Zrobiłem.


Goodnight Offline

Ekspert

Postów: 733
Reputacja: 37
#15
31.05.2026, 23:23
Prawdopodobnie zębatka zdawcza się odkręciła.


Lista części silnika 110 cm³

Strony (2): 1 2 Dalej »


[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Zaznaczono 1 lub więcej postów do zacytowania. Zacytuj te posty teraz lub odznacz je.
Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa