31.05.2026, 23:59
WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)
Simsony.info
Forum o Simsonach
Zadaj pytanie bez logowania
Simson w uk.
Simson w uk.
|
01.06.2026, 09:44
Jeżeli nic się nie wyrobiło to tak. Oczywiście można wymienić podkładkę i nakrętkę na nowe.
01.06.2026, 13:10
01.06.2026, 14:57
(01.06.2026, 13:10 )Mike77 napisał(a): Myślisz że powinienem wymienić olej w skrzyni?Olej w skrzyni się generalnie nie zużywa ale wymienić można. Jesteś w na miejscu więc mogę polecić najbardziej profesjonalny olej do skrzyni jaki można kupić. Syntol Nero-R Ultralight Racing Motorcycle Gear Oil 1 Litre High Performance | eBay UK
01.06.2026, 18:47
(01.06.2026, 14:57 )Goodnight napisał(a):(01.06.2026, 13:10 )Mike77 napisał(a): Myślisz że powinienem wymienić olej w skrzyni?Olej w skrzyni się generalnie nie zużywa ale wymienić można. Tak myślałem,ale jest tyle sprzecznych informacji w necie,że gdzieś widziałem że powinno się olej w skrzyni co roku zmieniać.Moze ta książka pomoże to nie będę cię męczył tyloma pytaniami.
01.06.2026, 20:02
Ta książka ma ze 30 lat. Dzisiaj mamy inne części, inne możliwości, inne pieniądze.
Istotny jest katalog części bo jest w nim każda śrubka opisana i oryginalna niemiecka serwisówka.
02.06.2026, 11:58
(01.06.2026, 20:02 )Goodnight napisał(a): Ta książka ma ze 30 lat. Dzisiaj mamy inne części, inne możliwości, inne pieniądze. Gdzie najlepiej kupować części typu te gumy do amortyzatorów,uszczelniacze itp?
02.06.2026, 12:51
W Anglii raczej nie kupisz. W Polsce najwięcej towaru ma Jack Motors. W Niemczech AKF.
Nie kupuj rzeczy tanich bez wiedzy bo będziesz kupował dwa razy. Kupuj dobre, które będą służyć 10 lat. Wszystko co rozbierasz, odkręcasz będzie już miało ślady i uszkodzenia więc rób to raz a dobrze żeby nie poprawiać po sobie. Uszczelniacze do teleskopów najlepsze są Corteco 12010243B Olej hydrauliczny bo on nie chłonie wilgoci.
02.06.2026, 13:02
(02.06.2026, 12:51 )Goodnight napisał(a): W Anglii raczej nie kupisz. W Polsce najwięcej towaru ma Jack Motors. W Niemczech AKF.Patrzyłem właśnie w Jack Motors i te gumy są niebieskie i żółte.
02.06.2026, 16:30
(02.06.2026, 13:02 )Mike77 napisał(a):(02.06.2026, 12:51 )Goodnight napisał(a): W Anglii raczej nie kupisz. W Polsce najwięcej towaru ma Jack Motors. W Niemczech AKF.Patrzyłem właśnie w Jack Motors i te gumy są niebieskie i żółte. Ta zębatka zdawcza jest po prawej stronie jak patrzysz z pozycji kierującego?Trzeba zdjąć podnóżek,tłumik i pokrywę?
02.06.2026, 21:41
Tak po prawej stronie. Tam od razu zobaczysz czemu licznik nie działa.
https://www.jackmotors.pl/oldtimer/guma-...3w+kowalit (02.06.2026, 21:41 )Goodnight napisał(a): Tak po prawej stronie. Tam od razu zobaczysz czemu licznik nie działa. Warto kupić taki zestaw czy lepiej kupić osobno gumy,uszczelniacze i olej tych firm których pisałeś? (04.06.2026, 13:54 )Mike77 napisał(a):(02.06.2026, 21:41 )Goodnight napisał(a): Tak po prawej stronie. Tam od razu zobaczysz czemu licznik nie działa. [attachment=undefined]
Zestaw jest ok, masz wszystko co potrzeba ale z drugiej strony wątpię żeby sprężyny były do wymiany przy małym przebiegu. Uszczelniacze w zestawie są najtańsze jakie można sobie wyobrazić. Wszystko ma plusy i minusy ale na pewno jeździć będzie.
Ja postawiłbym motor na czymś wysokim, żeby przednie koło miało ze 40 cm przestrzeni pod kołem. Dobre jest jakieś patio tak żeby przednie koło było w powietrzu. Odpiąć linkę hamulca od bębna, odkręcić 4 śruby w półkach, wysunąć lagi z półek razem z kołem i błotnikiem. Przełożyć obie gumy i wsunąć wszystko z powrotem. W taki sposób niczego nie rozbierasz, nie wymieniasz uszczelniaczy, oleju itp. Cała praca zajmie max 30 minut. Potrzebne są dwie osoby, żeby ktoś asekurował motor, żeby się nie przewrócił albo nie spadł ze stojaka. Po co robić cały remont teleskopów z powodu gum. Tym sposobem można też wymienić sprężyny, uszczelniacze olej itp. bez demontowania osi, błotnika, hamulca. Wszystko robisz od góry.
04.06.2026, 18:56
(04.06.2026, 18:46 )Goodnight napisał(a): Zestaw jest ok, masz wszystko co potrzeba ale z drugiej strony wątpię żeby sprężyny były do wymiany przy małym przebiegu. Uszczelniacze w zestawie są najtańsze jakie można sobie wyobrazić. Wszystko ma plusy i minusy ale na pewno jeździć będzie. Jeżeli chciałbym kupić takie zestaw to skąd wiem czy 3.2 albo 3.4 mm,dla obu jest napisane że pasują do Simson sr50?
04.06.2026, 20:10
3.2 to jest standardowa grubość jak oryginał. Przy dzisiejszych wagach ludzi trochę za miękkie na jazdy po asfalcie.
3.4 są średnie najbardziej dopasowane na asfalt. 3.6 są najtwardsze do mocnych silników gdzie hamuje się z większych prędkości 100 itp. Tylko 3.2 będą pasować do oryginalnych ślimaków. Do pozostałych trzeba je przerobić dremlem lub kupić inne przygotowane pod grubsze sprężyny. |


