• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Zadaj pytanie bez logowania v
1 2 3 4 5 … 8 Dalej »
Simson w uk.

Nowa odpowiedź 
Simson w uk.

Strony (2): « Wstecz 1 2
Mike77 Offline

Początkujący


Postów: 15
Reputacja: 0
#16
31.05.2026, 23:59
(31.05.2026, 23:23 )Goodnight napisał(a): Prawdopodobnie zębatka zdawcza się odkręciła.

Wystarczy dokręcić jeżeli to jest to?


Goodnight Offline

Ekspert

Postów: 733
Reputacja: 37
#17
01.06.2026, 09:44
Jeżeli nic się nie wyrobiło to tak. Oczywiście można wymienić podkładkę i nakrętkę na nowe.


Lista części silnika 110 cm³
Mike77 Offline

Początkujący


Postów: 15
Reputacja: 0
#18
01.06.2026, 13:10
(01.06.2026, 09:44 )Goodnight napisał(a): Jeżeli nic się nie wyrobiło to tak. Oczywiście można wymienić podkładkę i nakrętkę na nowe.

Myślisz że powinienem wymienić olej w skrzyni?


Goodnight Offline

Ekspert

Postów: 733
Reputacja: 37
#19
01.06.2026, 14:57
(01.06.2026, 13:10 )Mike77 napisał(a): Myślisz że powinienem wymienić olej w skrzyni?
Olej w skrzyni się generalnie nie zużywa ale wymienić można.
Jesteś w na miejscu więc mogę polecić najbardziej profesjonalny olej do skrzyni jaki można kupić.

Syntol Nero-R Ultralight Racing Motorcycle Gear Oil 1 Litre High Performance | eBay UK


Lista części silnika 110 cm³
Mike77 Offline

Początkujący


Postów: 15
Reputacja: 0
#20
01.06.2026, 18:47
(01.06.2026, 14:57 )Goodnight napisał(a):
(01.06.2026, 13:10 )Mike77 napisał(a): Myślisz że powinienem wymienić olej w skrzyni?
Olej w skrzyni się generalnie nie zużywa ale wymienić można.
Jesteś w na miejscu więc mogę polecić najbardziej profesjonalny olej do skrzyni jaki można kupić.

Syntol Nero-R Ultralight Racing Motorcycle Gear Oil 1 Litre High Performance | eBay UK

Tak myślałem,ale jest tyle sprzecznych informacji w necie,że gdzieś widziałem że powinno się olej w skrzyni co roku zmieniać.Moze ta książka pomoże to nie będę cię męczył tyloma pytaniami.


Załączone pliki Miniatury
   


Goodnight Offline

Ekspert

Postów: 733
Reputacja: 37
#21
01.06.2026, 20:02
Ta książka ma ze 30 lat. Dzisiaj mamy inne części, inne możliwości, inne pieniądze.
Istotny jest katalog części bo jest w nim każda śrubka opisana i oryginalna niemiecka serwisówka.


Lista części silnika 110 cm³
Mike77 Offline

Początkujący


Postów: 15
Reputacja: 0
#22
02.06.2026, 11:58
(01.06.2026, 20:02 )Goodnight napisał(a): Ta książka ma ze 30 lat. Dzisiaj mamy inne części, inne możliwości, inne pieniądze.
Istotny jest katalog części bo jest w nim każda śrubka opisana i oryginalna niemiecka serwisówka.

Gdzie najlepiej kupować części typu te gumy do amortyzatorów,uszczelniacze itp?


Goodnight Offline

Ekspert

Postów: 733
Reputacja: 37
#23
02.06.2026, 12:51
W Anglii raczej nie kupisz. W Polsce najwięcej towaru ma Jack Motors. W Niemczech AKF.

Nie kupuj rzeczy tanich bez wiedzy bo będziesz kupował dwa razy. Kupuj dobre, które będą służyć 10 lat.
Wszystko co rozbierasz, odkręcasz będzie już miało ślady i uszkodzenia więc rób to raz a dobrze żeby nie poprawiać po sobie.

Uszczelniacze do teleskopów najlepsze są Corteco 12010243B
Olej hydrauliczny bo on nie chłonie wilgoci.


Lista części silnika 110 cm³
Mike77 Offline

Początkujący


Postów: 15
Reputacja: 0
#24
02.06.2026, 13:02
(02.06.2026, 12:51 )Goodnight napisał(a): W Anglii raczej nie kupisz. W Polsce najwięcej towaru ma Jack Motors. W Niemczech AKF.

Nie kupuj rzeczy tanich bez wiedzy bo będziesz kupował dwa razy. Kupuj dobre, które będą służyć 10 lat.
Wszystko co rozbierasz, odkręcasz będzie już miało ślady i uszkodzenia więc rób to raz a dobrze żeby nie poprawiać po sobie.

Uszczelniacze do teleskopów najlepsze są Corteco 12010243B
Olej hydrauliczny bo on nie chłonie wilgoci.
Patrzyłem właśnie w Jack Motors i te gumy są niebieskie i żółte.Sad


Mike77 Offline

Początkujący


Postów: 15
Reputacja: 0
#25
02.06.2026, 16:30
(02.06.2026, 13:02 )Mike77 napisał(a):
(02.06.2026, 12:51 )Goodnight napisał(a): W Anglii raczej nie kupisz. W Polsce najwięcej towaru ma Jack Motors. W Niemczech AKF.

Nie kupuj rzeczy tanich bez wiedzy bo będziesz kupował dwa razy. Kupuj dobre, które będą służyć 10 lat.
Wszystko co rozbierasz, odkręcasz będzie już miało ślady i uszkodzenia więc rób to raz a dobrze żeby nie poprawiać po sobie.

Uszczelniacze do teleskopów najlepsze są Corteco 12010243B
Olej hydrauliczny bo on nie chłonie wilgoci.
Patrzyłem właśnie w Jack Motors i te gumy są niebieskie i żółte.Sad

Ta zębatka zdawcza jest po prawej stronie jak patrzysz z pozycji kierującego?Trzeba zdjąć podnóżek,tłumik i pokrywę?


Goodnight Offline

Ekspert

Postów: 733
Reputacja: 37
#26
02.06.2026, 21:41
Tak po prawej stronie. Tam od razu zobaczysz czemu licznik nie działa.

https://www.jackmotors.pl/oldtimer/guma-...3w+kowalit


Lista części silnika 110 cm³
Mike77 Offline

Początkujący


Postów: 15
Reputacja: 0
#27
04.06.2026, 13:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.06.2026, 13:56 przez Mike77.)
(02.06.2026, 21:41 )Goodnight napisał(a): Tak po prawej stronie. Tam od razu zobaczysz czemu licznik nie działa.

https://www.jackmotors.pl/oldtimer/guma-...3w+kowalit

Warto kupić taki zestaw czy lepiej kupić osobno gumy,uszczelniacze i olej tych firm których pisałeś?

(04.06.2026, 13:54 )Mike77 napisał(a):
(02.06.2026, 21:41 )Goodnight napisał(a): Tak po prawej stronie. Tam od razu zobaczysz czemu licznik nie działa.

https://www.jackmotors.pl/oldtimer/guma-...3w+kowalit

Warto kupić taki zestaw czy lepiej kupić osobno gumy,uszczelniacze i olej tych firm których pisałeś?

[attachment=undefined]


Załączone pliki Miniatury
   


Goodnight Offline

Ekspert

Postów: 733
Reputacja: 37
#28
04.06.2026, 18:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.06.2026, 18:48 przez Goodnight.)
Zestaw jest ok, masz wszystko co potrzeba ale z drugiej strony wątpię żeby sprężyny były do wymiany przy małym przebiegu. Uszczelniacze w zestawie są najtańsze jakie można sobie wyobrazić. Wszystko ma plusy i minusy ale na pewno jeździć będzie.

Ja postawiłbym motor na czymś wysokim, żeby przednie koło miało ze 40 cm przestrzeni pod kołem. Dobre jest jakieś patio tak żeby przednie koło było w powietrzu.
Odpiąć linkę hamulca od bębna, odkręcić 4 śruby w półkach, wysunąć lagi z półek razem z kołem i błotnikiem. Przełożyć obie gumy i wsunąć wszystko z powrotem.
W taki sposób niczego nie rozbierasz, nie wymieniasz uszczelniaczy, oleju itp. Cała praca zajmie max 30 minut. Potrzebne są dwie osoby, żeby ktoś asekurował motor, żeby się nie przewrócił albo nie spadł ze stojaka. Po co robić cały remont teleskopów z powodu gum.
Tym sposobem można też wymienić sprężyny, uszczelniacze olej itp. bez demontowania osi, błotnika, hamulca. Wszystko robisz od góry.


Lista części silnika 110 cm³
Mike77 Offline

Początkujący


Postów: 15
Reputacja: 0
#29
04.06.2026, 18:56
(04.06.2026, 18:46 )Goodnight napisał(a): Zestaw jest ok, masz wszystko co potrzeba ale z drugiej strony wątpię żeby sprężyny były do wymiany przy małym przebiegu. Uszczelniacze w zestawie są najtańsze jakie można sobie wyobrazić. Wszystko ma plusy i minusy ale na pewno jeździć będzie.

Ja postawiłbym motor na czymś wysokim, żeby przednie koło miało ze 40 cm przestrzeni pod kołem. Dobre jest jakieś patio tak żeby przednie koło było w powietrzu.
Odpiąć linkę hamulca od bębna, odkręcić 4 śruby w półkach, wysunąć lagi z półek razem z kołem i błotnikiem. Przełożyć obie gumy i wsunąć wszystko z powrotem.
W taki sposób niczego nie rozbierasz, nie wymieniasz uszczelniaczy, oleju itp. Cała praca zajmie max 30 minut. Potrzebne są dwie osoby, żeby ktoś asekurował motor, żeby się nie przewrócił albo nie spadł ze stojaka. Po co robić cały remont teleskopów z powodu gum.
Tym sposobem można też wymienić sprężyny, uszczelniacze olej itp. bez demontowania osi, błotnika, hamulca. Wszystko robisz od góry.

Jeżeli chciałbym kupić takie zestaw to skąd wiem czy 3.2 albo 3.4 mm,dla obu jest napisane że pasują do Simson sr50?


Goodnight Offline

Ekspert

Postów: 733
Reputacja: 37
#30
04.06.2026, 20:10
3.2 to jest standardowa grubość jak oryginał. Przy dzisiejszych wagach ludzi trochę za miękkie na jazdy po asfalcie.
3.4 są średnie najbardziej dopasowane na asfalt.
3.6 są najtwardsze do mocnych silników gdzie hamuje się z większych prędkości 100 itp.

Tylko 3.2 będą pasować do oryginalnych ślimaków. Do pozostałych trzeba je przerobić dremlem lub kupić inne przygotowane pod grubsze sprężyny.


Lista części silnika 110 cm³

Strony (2): « Wstecz 1 2


[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Zaznaczono 1 lub więcej postów do zacytowania. Zacytuj te posty teraz lub odznacz je.
Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa