• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Dyskusje v
« Wstecz 1 … 5 6 7 8 9 … 221 Dalej »
Skrzynia biegów, przełożenia

Skrzynia biegów, przełożenia

BartoszKom Offline

Wprawiony


Postów: 81
Reputacja: 0
#1
30.05.2023, 19:33
Witam mam simsona 70/4 na gaźniku amal 21 i wydechu fi32, myślałem o wstawieniu skrzyni biegów 5b ze względu na dłuższe dystanse z wyższą prędkością przelotową ale ceny są troche mało przyjazne, więc pomyślałem o zmianie skrzyni na 4b long, wstawiając 4 bieg z sr80. Byłby w stanie ktoś rozpisać przełożenia skrzyni s51 i sr80 bo o ile widziałem w internecie przełożenia s51 to nie moge znaleść sr80. Ile zębów mają zębatki 4-tego biegu w sr80?


adasiek185 Offline

Ekspert

Postów: 2,435
Reputacja: 177
#2
30.05.2023, 19:56
https://www.jackmotors.pl/oldtimer/skrzy...i-sr80-org masz w opisie ilość zębów


Uzyskałeś ode mnie pomoc? Kliknij plusa, to nie boli Smile
DDR power ;D
Moja suka ;*
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Simson/S_51/121348
"Boże, chroń nas przed diabłami w niebieskich mundurach, czającymi sie za rogiem"
Goodnight Offline

Ekspert

Postów: 733
Reputacja: 37
#3
31.05.2023, 00:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.05.2023, 00:57 przez Goodnight.)
Musisz kupić trzy tryby, jeden na 3b i dwa na 4b

10:44
16:40
19:36 - 20:36 (11961-00S)
22:34 - 23:32 (11962, 11425)


Lista części silnika 110 cm³
twojstara1 Offline

Mentor


Postów: 1,845
Reputacja: 37
#4
31.05.2023, 08:34
A wystarczy zmienić zębatkę zdawczą o 1 z aby efekt był ten sam.
Koszt 30zł i czas 10 min.


BartoszKom Offline

Wprawiony


Postów: 81
Reputacja: 0
#5
31.05.2023, 10:42
A jakby tak kupić wałki skrzyni biegów od 5b i dokupić tylko 5 bieg a zębatki z mojego 4b włożyć do nowej skrzyni? Zyskałbym na elastyczności, tylko kwestia byłaby taka jakie wałki wybrać aby pasowały oryginalne tryby i jakie podkładki dystansowe zastosować? Oraz czy ta skrzynia weszłaby bez przeróbek karterów?


HoeronixHD Offline

Moderator

Postów: 1,936
Reputacja: 30
#6
31.05.2023, 14:27
Nie zrobisz tego bo koła 5b są węższe


BartoszKom Offline

Wprawiony


Postów: 81
Reputacja: 0
#7
31.05.2023, 14:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.05.2023, 15:30 przez BartoszKom.)
(31.05.2023, 00:50 )Goodmayes napisał(a): Musisz kupić trzy tryby, jeden na 3b i dwa na 4b

10:44
16:40
19:36 - 20:36 (11961-00S)
22:34 - 23:32 (11962, 11425)
Dając zębatke 20z na 3 bieg nie trzeba wymieniać zębatki 36z?

No to póki co mam dostępną tylko zębatke 17z, to zobacze jak się jeździ na niej. Czy ma ktoś jakiś link do tarcz prędkościomierza do druku, pod zębatke 17z aby tak dużo nie zaniżała?


twojstara1 Offline

Mentor


Postów: 1,845
Reputacja: 37
#8
31.05.2023, 19:40
Są jeszcze zębatki 18z. Ta wycina otwory w gumie i lekko rysuje pokrywę od strony magneta.


BartoszKom Offline

Wprawiony


Postów: 81
Reputacja: 0
#9
31.05.2023, 20:46
(31.05.2023, 19:40 )twojstara1 napisał(a): Są jeszcze zębatki 18z. Ta wycina otwory w gumie i lekko rysuje pokrywę od strony magneta.
Dziś założyłem zębatkę 17z i jeździ się na niej pięknie. Prędkość przelotowa na niezbyt ogromnych obrotach wyniosła 70km/h. Kiedyś tu na pewno włożę skrzynie biegów 5b, ale póki co to ta zębatka wystarczy.


twojstara1 Offline

Mentor


Postów: 1,845
Reputacja: 37
#10
01.06.2023, 23:13
No i fajnie, minimalnym kosztem a klient zadowolony. Następny proszę!





  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Skrzynia biegów s51 Diablo 3 772 07.05.2023, 12:52
Ostatni post: Diablo
  Skrzynia biegów S50 cagiva4 0 958 15.05.2022, 23:01
Ostatni post: cagiva4
  Skrzynia Kacper.Ppppp 3 1,140 25.02.2021, 21:42
Ostatni post: Posimsonowany
  Skrzynia mateusz2f 3 1,314 10.04.2020, 21:18
Ostatni post: Paul S.
  Skrzynia mateusz2f 11 2,487 09.04.2020, 16:36
Ostatni post: mateusz2f

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa