• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Awarie v
« Wstecz 1 … 130 131 132 133 134 … 141 Dalej »
Słaba kompresja

Słaba kompresja

Strony (2): 1 2 Dalej »
W3exe Offline

Tabori Tuning !


Postów: 650
Reputacja: 22
#1
21.07.2010, 12:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.07.2010, 15:29 przez Kubeck.)
siema. mam cylinder 50/2 TT i mam bardzo slaba kopmpresje. czy to moze byc wina tloka ktory jest dosc wyrobiony od obrotow? pierscionk troche lataja w gore i w dol w otworach w tloku. czy moze pierscionki? jest to cylinder 1 szlif. Dawno mnie tu ni bylo i pisze na szybko bo nie mam czasu Sad


http://www.bikepics.com/members/w3exe
gg: 47665085
kamilo4195 Offline

Mentor


Postów: 1,229
Reputacja: 19
#2
21.07.2010, 14:17
Tłok raczej nieee ale zazwyczaj winą kompresji są pierścionki lub poprostu zarysowany cylinder..Tongue wymień pierw pierścionki bo to mniejszy koszt ..Tongue


.:Cztery koła uniosą moje ciało, dwa koła uniosą moją duszę:.


Praca ... zarabiam na coś powyżej 500ccmSmile
..::PoWeR::.. Offline

Doświadczony


Postów: 184
Reputacja: 4
#3
21.07.2010, 14:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.07.2010, 14:24 przez ..::PoWeR::...)
Pewnie pierścionki sie wysłużyły ;p

A i piszę sie kompresja a nie komprecja popraw Biggrin



xardas51 Offline

Wtajemniczony


Postów: 48
Reputacja: 0
#4
21.07.2010, 15:24
Może uszczelniacze poszły lub to wina pierścieni tłokowych


http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Simson/S_51/94455


Życie jest po to, by jeździć na moto!!
W3exe Offline

Tabori Tuning !


Postów: 650
Reputacja: 22
#5
21.07.2010, 21:58
tuleja lustereczko. a pierscionki wymienilem jakis miesiac temu...


http://www.bikepics.com/members/w3exe
gg: 47665085
..::PoWeR::.. Offline

Doświadczony


Postów: 184
Reputacja: 4
#6
22.07.2010, 10:32
A sprawdzałeś simeringi na wale ?



W3exe Offline

Tabori Tuning !


Postów: 650
Reputacja: 22
#7
22.07.2010, 11:19
co ma simering do kompresji? uszczelniacze na wale wymienilem, lozyska tak samo. teraz pozostaje mi wymienic tlok... cholera Dodgy


http://www.bikepics.com/members/w3exe
gg: 47665085
Kubeck Offline

Mentor


Postów: 1,039
Reputacja: 26
#8
22.07.2010, 11:35
Może najpierw pierścienie, mniejszy koszt a mogą być przyczyną słabej kompresji ;P


... gadasz coś za plecami,
Dla mnie to żadna krzywda, ale kur*a pamiętaj,
że się ze mną nie igra !

Patryk Niedostępny

Weteran


Postów: 961
Reputacja: 14
#9
22.07.2010, 14:23
Może cylinder jest już zuzyty i dlatego tak sie dzieje, sprawdz czy jest wyczówalny próg.Możesz ewentualnie zmienis pierścienie ale najlepiej zrób szlif, nowy tłok i pieścionki.


                                  SimsoN S 125

      http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Simson/S_51/57494
KaPsEl Offline

Doświadczony


Postów: 227
Reputacja: 3
#10
22.07.2010, 21:12
najlepiej zrób tak jak mówi patryk ale może też już być stara albo popękana uszczelka pod głowicą


Diablo Offline

Weteran


Postów: 634
Reputacja: 15
#11
23.07.2010, 15:20
albo pękła ci któraś z 4 szpilek sprawdź,miałem tak to kompresja była dupna


Simson S51 Enduro 1990r. > MZ ETZ 251 1990r. > Suzuki GS500E 1996r.



Pomogłem daj + do reputacji Ciebie to nic nie kosztuje a mnie motywuje Biggrin
Padre Offline

Mentor


Postów: 1,689
Reputacja: 24
#12
23.07.2010, 15:47
A nie spierdala ci gdzieś z pod głowicy ?


Na podstawie tego kogo masz koło siebie wiesz kim naprawdę jesteś.
W3exe Offline

Tabori Tuning !


Postów: 650
Reputacja: 22
#13
23.07.2010, 18:09
nie mam podkladki pod glowica, a sa wszytskie szpilki cale


http://www.bikepics.com/members/w3exe
gg: 47665085
..::PoWeR::.. Offline

Doświadczony


Postów: 184
Reputacja: 4
#14
23.07.2010, 22:34
Jak nie masz uszczelki pod głowicą to jak chcesz miec dobrą kompresję ? hm



xardas51 Offline

Wtajemniczony


Postów: 48
Reputacja: 0
#15
23.07.2010, 23:44
Ja też nie mam uszczelki pod głowicą bo nie były nawet montowane i na brak kompresji nie narzekam ;P.
W3exe sprawdź może czyli uszczelka miedzy cylindrem a karterami nie poszła, spróbuj ją silnikonem albo hermeticiem zamocować...


http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Simson/S_51/94455


Życie jest po to, by jeździć na moto!!

Strony (2): 1 2 Dalej »


  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Słaba reakcja na gaz na postoju lancki123 5 632 23.08.2024, 17:05
Ostatni post: Paul S.
  Simson SR50 Elektronic - słaba iskra, i wypadanie zapłonu Mateusz12322 1 1,355 10.07.2020, 19:35
Ostatni post: jaro5
  Iskra jest, paliwo jest, kompresja jest nie odpala Kamiel 6 3,191 20.07.2019, 20:54
Ostatni post: Kamiel
  Simson s51 ucieka kompresja(?) Dawid212 1 1,506 04.12.2018, 00:33
Ostatni post: adasiek185
  Problem z niską kompresją kasa3211 7 3,996 28.10.2018, 12:16
Ostatni post: Plitek87

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa