• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Awarie v
« Wstecz 1 … 24 25 26 27 28 … 141 Dalej »
Zagineła iskra...

Wątek zamknięty 
Zagineła iskra...

Simpek Offline

Początkujący


Postów: 14
Reputacja: 0
#1
29.04.2018, 18:44
Witam forumowiczów. dopadł mnie problem typu.. odpaliłem rano mojego simka bez problemu i w drodze po ok. 500m. mmmmm i zgasł. iskra na świecy jest delikatna jak lekko kopne, mocniej nie ma wcale.. co mogło paść? 94r 12V elektronik.. prosze o pomoc bo jestem w austri, nie mam dostępu do częsci i musze zamawiać..


IFA_1988 Offline

Ekspert

Postów: 1,048
Reputacja: 56
#2
29.04.2018, 19:35
Masz dostęp do miernika/multimetru?
Masz dostęp naładowanego akumulatora ?

Przejrzyj ten temat:
http://www.simsonrulez.fora.pl/font-colo...25036.html

Ja bym zaczął od:
- wykręcenia świecy i położenia jej tak, żeby było widać czy jest iskra
- zdjęcia kabla z pinu (3) modułu zapłonowego
- kopnięcia parę razy
- dotknięcia na chwilę kablem z napięciem "+" akumulatora do pinu (3) modułu zapłonowego (może być w trakcie kopania) i patrzenia czy jest iskra ( w momencie dotknięcia kablem)


Simpek Offline

Początkujący


Postów: 14
Reputacja: 0
#3
29.04.2018, 20:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.04.2018, 20:15 przez Simpek.)
zmieniałem świece(nowa) iskra identyczna nawet na swiecy do kosiarki. jest delikatna przy deliatnym kopaniu ale jak mocniej.albo rozrusznikiem wogóle nie widoczna.. jezdziłem nim na codzień i nagle taki numer.. dodam że w ostatnich dniach zauważyłem spadek prędkości max o 5km/h i słabnąca lampa przód na wolnych obrotach.. przypomne 12V elektronik..

akumulator napewno naładowany, kręci rozrusznikiem Wink


IFA_1988 Offline

Ekspert

Postów: 1,048
Reputacja: 56
#4
29.04.2018, 20:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.04.2018, 20:26 przez IFA_1988.)
A masz dostęp do miernika/multimetru?
Próbowałeś zrobić jak pisałem?


Simpek Offline

Początkujący


Postów: 14
Reputacja: 0
#5
29.04.2018, 21:44
jutro będe dalej szperał tak jak radzisz ale bez mierników jestem.. zostaje mi Wasza wiedza bo ja laik jeszcze..(to mój pierwszy)


Załączone pliki Miniatury
   


Simpek Offline

Początkujący


Postów: 14
Reputacja: 0
#6
05.05.2018, 10:01
miałem przez chwile miernik... i doszedłem do wniosku że do modułu nie dochodzi napięcie.. wiązki wyglądają dobrze.. co może być przyczyną?


Załączone pliki Miniatury
           


IFA_1988 Offline

Ekspert

Postów: 1,048
Reputacja: 56
#7
05.05.2018, 10:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.05.2018, 10:38 przez IFA_1988.)
Cytat:miałem przez chwile miernik... i doszedłem do wniosku że do modułu nie dochodzi napięcie.. wiązki wyglądają dobrze.. co może być przyczyną?

A jak to sprawdzałeś?
Kabel od był odpięty od pinu (14) modułu kiedy mierzyłeś na nim napięcie?
To by świadczyło że z cewką zapłonową (w iskrowniku) jest coś nie tak.
Albo coś zwiera/przebija kabel od niej idący (czerwony).
Napięcie na kablu (niebieski) idącym do pinu (3, wygląda na zdjęciu na 13) modułu mierzyłeś?
Kabel od był odpięty od pinu (3) modułu kiedy mierzyłeś na nim napięcie?


Simpek Offline

Początkujący


Postów: 14
Reputacja: 0
#8
05.05.2018, 12:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.05.2018, 13:04 przez Simpek.)
nie mam doświadczenia ale jeden styk miernika do masy a drugi wtykałem do każdego pinu modułu na zapłonie i kopaniu.. nic nie pokazywał... do cewki tez nie dochodzi napięcie.. to padło nagle podczas jazdy..

i ten niebieski to nie 13 tylko 3 a przed nią strzałka do dołu i góry


IFA_1988 Offline

Ekspert

Postów: 1,048
Reputacja: 56
#9
05.05.2018, 13:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.05.2018, 13:48 przez IFA_1988.)
A miernik dobrze podpiąłeś kable na mierniku i ustawiłeś na pomiar napięcia?

Na pewno dobrze dotykałeś pinów na module, tak że dotykały metalowych końcówek kabli (czerwonego i niebieskiego)?

Gdzie konkretnie dotykałeś do masy (najlepiej dotknąć silnika)?

Obawiam się że musisz kupić jakiś najprostszy miernik, bo bez tego ani rusz.

A tymczasem możesz sprawdzić czy napięcie na kablu od cewki zapłonowej,
odepnij kabel czerwony, kopnij i sprawdź czy metalowa końcówka iskrzy do tykaniu nią do masy (UWAGA, może kopnąć, trzymać za izolowaną część kabla).


Simpek Offline

Początkujący


Postów: 14
Reputacja: 0
#10
01.06.2018, 17:09
dzięki wszystkim za rady.. okazało sie że moduł padł.. wymieniłem i hasa





  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zanikająca iskra Wiktor98 10 3,310 04.11.2019, 09:04
Ostatni post: Wiktor98
  Znikająca iskra Grv 5 1,583 31.07.2019, 23:05
Ostatni post: Wrymbrym
  Znikająca iskra Dawid212 15 4,605 13.05.2019, 07:48
Ostatni post: Dawid212
  Problem z iskrą Ferolex 0 1,064 01.07.2017, 21:51
Ostatni post: Ferolex
  Słaba iskra. cinek 11 5,342 17.09.2016, 19:59
Ostatni post: jaro5

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa