• Forum
  • Szukaj
  • O nas
    • O nas
    • Użytkownicy
    • Ekipa forum
    • Wspomóż nas
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Poradniki
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Home
  • Members
  • Help
  • Search

WYNIKI KONKURSU NA SIMSONA ROKU 2025! (kliknij tutaj)

Simsony.info Forum o Simsonach Elektryka v
« Wstecz 1 2 3 4 5 … 57 Dalej »
Zwarcie Simson S51B 6V 1987 r prod.

Zwarcie Simson S51B 6V 1987 r prod.

rafi79ns Offline

Nowicjusz


Postów: 2
Reputacja: 0
#1
31.07.2024, 19:43
Witam wszystkich forumowiczów 
Po wielu latach wróciłem do jazdy na Simsonie, ale że akumulator to już totalna padaka, więc kupiłem nowy 6V 11 Ah HUAWEI  po podpięciu kłem ( minus do czarnego-masa plus do drugiego) z okolicy regulatora zaczął kapać jakiś wosk, i w momencie zaczęło coś się kopcić, ledwo złapałem za śrubokręt żeby odkręcić jedną klemę i żeby Simek się nie zjarał, ktoś pomoże co się stało, gdzie nastąpiło zwarcie i jeśli to na regulatorze to dlaczego, niegdyś lata temu na starym aku wszystko hulało jak trzeba? Wszystko działa dobrze bez aku, są wszystkie światła ale nie ma kierunków i sygnału i postojówek dlatego też kupiłem nowy aku żeby już nie machać ręką przy skręcaniu, proszę o pomoc czy wymiana regulatora pomoże czy to zwarcie może być jeszcze gdzieś indziej. Jedyne co zdążyłem sprawdzić zanim zaczęło się dymić to postojowe światło z przodu gdzie żarówka ledwo się tliła właśnie tak jak przy zwarciu. Z góry dzięki za pomoc


IFA_1988 Offline

Ekspert

Postów: 1,048
Reputacja: 56
#2
31.07.2024, 23:22
Bezpiecznik się nie przepalił?

Regulator to standardowy prostownik z instalacji 6V?
Masz schemat do tej instalacji? Jest przerabaiana, czy raczej w fabrycznej konfiguracji?


rafi79ns Offline

Nowicjusz


Postów: 2
Reputacja: 0
#3
02.08.2024, 13:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.08.2024, 13:44 przez rafi79ns.)
Obydwa bezpieczniki pod stacyjką są całe, żaden się nie spalił, regulator jak i cała instalacja są fabryczne, nic nie było przerabiane, oryginał 1987 S51B. Schematu nie mam bo i tak mi to nic nie da, z elektryką u mnie bardzo słabo dlatego szukam pomocy

Nie mam problemu żeby kupić i wymienić ten regulator/prostownik na nowy tylko czy to coś da, czy problem nie jest w czym innym i zaraz po podpięciu nie zjara mi nowego regulatora, moje pytanie dotyczy tego ryzyka, kupić czy nie kupić? Chyba że któryś bardziej doświadczonych kolegów zna taki problem i coś podpowie, będę bardzo wdzięczny


Paul S. Offline

Zaawansowany


Postów: 498
Reputacja: 15
#4
02.08.2024, 19:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.08.2024, 21:01 przez Paul S..)
Mówisz o regulatorze (prostowniku) który jest schowany za stacyjką? W przypadku zwarcia powinny jako pierwsze bezpieczniki się przepalić. Trzeba by przejrzeć kable na stacyjce czy czasem któreś nie są już przetarte i nie tworzą jeden z drugim zwarcia.


IFA_1988 Offline

Ekspert

Postów: 1,048
Reputacja: 56
#5
02.08.2024, 21:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.08.2024, 21:08 przez IFA_1988.)
Na początek bym ustalił przyczynę.
Tutaj schemat do tej wersji:
https://media.akf-shop.de/media/pdf/e2/5f/b2/s50b1.pdf
1) ustaw stacyjkę na 0
2) odłącz kabel idący od "+" aku (czerwono-zielony) z wyjścia 30 skrzynki bezpieczików (+ aku zostaw podłączony do kabla)
3) dotykaj (nie podłączaj) po kolei wszytkich wyjść skrzynki bezpieczników ( 30 i 59a)  kablem  czerwono-zielonym przez żarówkę 6V (kabel ma dotykać oprawki żarówki do kabla, drugim stykiem żarówi dotykaj wyjść 59a i 30)
Napisz, kiedy żarówka świeci ( w sprawnym nie powinna wcale).
Możesz odkręcić regulator i go obejrzeć (i wrzucić zdjęcia), czy coś się stopiło.





  • Pokaż wersję do druku
  • Subskrybuj ten wątek


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Stacyjka i pozycje, a instalacja elektryczna 12V S51B Elektronik Simsonmaniacc 2 602 22.06.2024, 22:09
Ostatni post: Simsonmaniacc
  Zwarcie w stacyjce? krystian0120 1 1,221 30.07.2015, 18:15
Ostatni post: Enduro.s70
  Simson s51B Stacyjka Dawidek12 1 1,642 20.04.2015, 20:43
Ostatni post: jaroslaw97
  Zwarcie? KacperS 3 1,896 28.01.2015, 22:02
Ostatni post: wiko02

D&D by MyBB © 2009–2026 Simsony.info

Tryb normalny
Tryb drzewa